“دروغگوی سال” آمریکا شناسایی شد

۲۴م آذر ،

ممتازنیوز: نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲ به عنوان دروغگوی سال آمریکا معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یاهو نیوز، “میت رامنی” به خاطر ادعای فروش کارخانه خودروسازی کرایسلر به ایتالیایی ها توسط اوباما در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، لقب دروغگوی سال آمریکا را از آن خود کرد.

یک پایگاه اینترنتی آمریکایی که هر سال این عنوان را به یکی از شخصیتهای این کشور می دهد، امسال رقیب انتخاباتی اوباما را شایسته چنین عنوانی دانسته است.

رامنی چند هفته پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در یک آگهی تبلیغاتی مدعی شده بود اوباما شرکت کرایسلر را واگذار کرده و این شرکت قرار است خودروهای مدل جیپ خود را در چین تولید کند. این آگهی در حالی پخش شد که ساعاتی پیش، سخنگوی کرایسلر چنین موضوعی را تکذیب کرده بود.

“انجی درابنیک هولان” سردبیر روزنامه “تامپا بی تایمز” این آگهی تبلیغاتی را اقدام اشتباهی از سوی ستاد تبلیغاتی رامنی می داند که سبب شکست وی شده است. این دروغ زمانی فاش شد که روزنامه “واشنگتن اگزمینر” در بیست و پنجم اکتبر گزارش مفصلی دربارهٔ تحولات شرکت کرایسلر منتشر کرد.

طبق این گزارش کرایسلر که در پی ورشکستگی اش در سال ۲۰۰۹ به شرکت فیات ایتالیا واگذار شده قصد دارد شعبه خود را در ایالت اوهایو گسترش داده و تولید خود را در چین که بازار خوبی برای این شرکت محسوب می گردد از سربگیرد.


.
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *