در پی توقف فروش به ایران رخ داد: کاهش ۱۰ درصدی فروش پژو

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

در پی توقف فروش به ایران رخ داد:
کاهش ۱۰ درصدی فروش پژو

ممتازنیوز: شرکت خودروسازی پژو فرانسه اعلام کرد فروش محصولات این شرکت در ۶ ماه اول سال جاری میلادی ۹٫۸ درصد کاهش یافت که از این رقم ۸٫۷ درصد ناشی از توقف فروش به ایران است.

به گزارش «پرشین خودرو»، شرکت پژو سیتروئن اعلام کرد: در نیمه اول سال ۲۰۱۳ فروش جهانی این شرکت ۹٫۸ درصد کاهش یافته و به ۱٫۴۶ میلیون دستگاه رسیده است.
بر اساس بیانیه این خودروساز، فروش محصولات پژو از ۱٫۶۲ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۲ به ۱٫۴۶ میلیون دستگاه در سال جاری کاهش یافته است که نشان از کاهش فروش ۱۶۰ هزار دستگاهی این شرکت در نیمه اول سال ۲۰۱۳ نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.
همچنین، این شرکت فرانسوی، در این مدت، جایگاه خود را در بازار رو به انقباض خودروی اروپا از دست داده اما این کاهش تاحدی با فروش محصولات پژو در چین و آمریکای لاتین جبران شده است.
در ادامه این گزارش آمده است، با این حال، عملکرد پژو در جهان در اثر توقف فروش به ایران در سال قبل به سبب تحریم‌ها، تحت تاثیر قرار گرفته است. تصمیم پژو مبنی بر توقف فروش قطعات سی‌کی دی این شرکت به ایران سبب شد تا فروش این نوع خودور به سبب از دست دادن بازار ایران، ۱۴۲ هزار دستگاه کاهش یابد.
به گزارش فارس به نقل از رویترز، از آنجایی که فروش محصولات پژو در ۶ ماهه اول امسال ۱۶۰ هزار دستگاه نسبت به سال قبل کاهش یافته و ۱۴۲ هزار دستگاه آن مربوط به کاهش فروش به ایران است، از این رو می‌توان گفت که قسمت اعظم کاهش فروش پژو در جهان به کاهش فروش به ایران مربوط است به طوری که این گزارش در پایان اذعان کرده است که بدون در نظر گرفتن ایران، کل فروش جهانی این شرکت فرانسوی تنها ۱٫۱ درصد کاهش یافته است.
بر اساس این گزارش، فروش پژو در اروپا که تقاضا برای خودرو‌های تازه در این بازار با کاهش ۷ درصدی روبرو شده، ۱۳ درصد کاهش یافته است. با کاهش بیشتر فروش شرکت پژو در فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی نسبت به سایر شرکت‌های خودروسازی، سهم این خودروساز در بازار اروپا از ۱۲٫۹ به ۱۲٫۱ کاهش یافته است.
پژو جزو آن دسته از خودروسازان اروپایی است که از رکود ۵ ساله صنعت خودرو در اروپا به شدت خسارت دیده‌ است و این رکود سبب زیان ۵ میلیارد یورویی (۶٫۴ میلیارد دلاری) برای این شرکت و دریافت کمک از دولت در سال ۲۰۱۲ شده است.
فدریک بنزت رئیس برند سیتروئن در یک کنفرانس خبری گفت: استراتژی ما برای توسعه فروش بین‌المللی به منظور کاهش وابستگی به بازار اروپا در جریان و در حال پیشرفت است.
فروش این خودروساز در چین در نیمه اول سال جاری میلادی، ۳۲ درصد افزایش یافت و به ۲۷۸ هزار دستگاه رسیده است، همچنین این شرکت در نظر دارد تا به توسعه بازار چین در ۶ ماهه دوم سال جاری شتاب بخشد.
فروش محصولات این شرکت در آمریکای لاتین نیز ۲۱ درصد افزایش یافته که بیش از ۳ برابر رشد ۶ درصدی این بازار به سبب فروش خوب پژو ۲۰۸ بوده است. این خودرو در اولین سال ساختش فروشی برابر با ۴۰۰ هزار دستگاه در جهان به ثبت رسانده است.


پرشین خودرو | RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ