دست‌های پشت پرده مانع اکران «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» شد / اعترضا درخشنده به اکران نشدن فیلمش

۱۳م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

پوران درخشنده در خصوص اکران نشده فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند»،گفت: «معمولا روند اکران فیلم‌های نوروزی اینگونه است که آثار برنده سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جشنواره فیلم فجر، در نوروز روی پرده می‌روند. به همین سبب وقتی فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر سیمرغ مردمی را دریافت کرد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت، تلاش‌های بسیاری کردم تا شرایط نمایش فیلم در نوروز ۹۲ فراهم شود اما دست‌هایی در کار بود که نگذاشتند این اتفاق بیفتد.»

وی افزود: «در حالی که من فکر می‌کنم نمایش «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» در کنار آثار دیگر، اکران نوروزی را متنوع می‌کرد و سبب می‌شد که مردم انتخاب‌های بیشتری داشته باشند.»

درخشنده عنوان کرد: «عمدتا عنوان می‌شود که فیلم‌های نوروزی باید مفرح باشند، اما به اعتقاد من فیلم‌های امسال چندان هم مفرح نیستند. ضمن اینکه تلویزیون در نوروز برنامه‌های مفرح و شاد پخش می‌کند و این رسانه عملکردش به گونه‌ای است که مردم در یک مواجهه روزانه می‌توانند برنامه‌های نوروزی بسیاری را از این طریق دنبال کنند. در صورتی که مردم خودشان فیلم‌های روی پرده را برای دیدن انتخاب و بلیت آن را تهیه می‌کنند. این یک انتخاب آگاهانه توسط مردم است پس باید انتخاب‌های متنوع برایشان فراهم شود نه اینکه همه آثار در یک ژانر و موضوع باشند.»

وی تاکید کرد: «اما امیدوارم این پنج فیلم نوروزی پرفروش باشند و به اقتصاد سینما کمک کنند. من بسیار تلاش کردم فیلمی که در جشنواره فجر با استقبال مردم روبه‌رو شد در تعطیلات نوروز به نمایش درآید و چون حامی نداشتم این شرایط فراهم نشد.»

درخشنده ادامه داد: «اما به مخاطبان فیلم وعده می‌دهم که اکران «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» در عید فطر قطعی شده است و آنها می‌توانند به دیدن فیلم خود در این تاریخ بیایند.»

«هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» آخرین ساخته پوران درخشنده است که در سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به نمایش درآمد و سانس‌های فوق‌العاده متعددی به آن اختصاص یافت. همچنین سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را هم در کنار «حوض نقاشی» دریافت کرد.

در این فیلم طناز طباطبایی، مریلا زارعی، شهاب حسینی، هادی مرزبان، امیر آقایی، مائده طهماسبی، فرهاد آئیش، جمشید هاشم پور، بابک حمیدیان و… بازی می‌کنند.

۵۸۲۴۶

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ