دست خالی مشتریان و گرانی خودرو

دست خالی مشتریان و گرانی خودرو

ممتازنیوز: خودروسازان در حالی موفق شدند مجوز افزایش قیمت محصولات خود را از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بگیرند که ظاهرا هنوز اقدامی در راستای تحویل خودروهای پیش فروش شده انجام نداده و مشتریان هنوز سردرگم هستند.

تا پیش از موافقت سازمان حمایت با افزایش قیمت‌ها، خودروسازان از تحویل محصولات پیش فروش شده خودداری می‌کردند چون می‌خواستند آنها را با قیمت‌های جدید به مشتریان بدهند و از همین رو وقتی سازمان حمایت مجوز افزایش قیمت داد، به نظر می‌رسید تحویل خودروها آغاز شود که تاکنون چنین نشده است.
هم‌اکنون حدود ۱۰ روز از موافقت سازمان حمایت با افزایش قیمت خودروهای داخلی می‌گذرد اما مشتریان در تماس با دفتر روزنامه عنوان می‌کنند که هنوز موفق به دریافت خودرو خود نشده و ثبت‌نام‌کنندگان فروردین ماه هم عنوان می‌کنند که حتی دعوت نامه‌ای نیز در این مورد به دست آنها نرسیده است.
ظاهرا داستان از این قرار است که خودروسازان می‌خواهند محصولات ثبت‌نامی را (آنها که برای پیش فروش شان ودیعه از مشتریان دریافت شده) با قیمت‌های جدید تحویل دهند، اما سازمان حمایت با این موضوع مخالفت کرده است. در واقع سازمان حمایت تاکید کرده که خودروسازان نباید قیمت‌های جدید را در خودروهای ثبت‌نامی قبلی (آنها که قبل از مجوز اخیر افزایش قیمت‌ها ثبت‌نام شده‌اند) اعمال کنند.
این اختلاف نظر سبب شده خودروسازان از تحویل محصولات ثبت‌نامی خودداری کنند و هم‌اکنون نیز به دنبال قانع کردن سازمان حمایت برای تحویل خودرو با قیمت‌های جدید هستند.
به نوشته دنیای اقتصاد، به نظر می‌رسد تا زمانی که توافقی در این مورد حاصل نشود، خودرویی تحویل مشتریان داده نخواهد شد.
این در حالی است که با وجود کاهش تولید، انبار خودروسازان از برخی محصولات پر است و در این بین مشتریانی هستند که چشم انتظار دریافت خودرو ثبت‌نامی شان مانده‌اند.
البته اتفاق دیگری نیز همزمان رخ داده و آن، اجبار مشتریان به تعویض خودروهای ثبت‌نامی است. ظاهرا به دلیل توقف تولید برخی خودروها، خودروسازان امکان تحویل آنها را ندارند و مشتریان باید یا محصول جایگزین دریافت کنند یا پول شان را پس بگیرند، حال آنکه خودروسازان مجوز افزایش قیمت همین‌ها را نیز از سازمان حمایت اخذ کرده‌اند.
این رفتار نیز در نوع خود عجیب به نظر می‌رسد و باید از خودروسازان پرسید وقتی خودرویی تولید ندارد، چرا نام آن در لیست خودروهای حائز افزایش قیمت به چشم می‌آید؟


پرشین خودرو | RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *