دعوای تاریخی فرماندهان و کارکنان ارتش روسیه بر سر جوراب

۲۶م دیماه ،

هنوز نظامیان روس به جای پوشیدن جوراب، به دور پاهایشان پارچه می پیچند که این موضوع از نظر مسئولان وزارت دفاع بسیار ناخوشایند است.

به گزارش مجله شبانهممتازنیوز، طی سالهای اخیر مسئولان ارشد روسیه تلاش های بسیاری را برای به روز رسانی و تحول در ساختار و ظاهر ارتش روسیه انجام داده اند تا نظامیان این کشور احساس بهتری از حضور در این بخش داشته باشند.
 
این موضوع تا بدانجا برای مسئولان این کشور اهمیت داشت که یونیفورم نظامیان ارتش روسیه در سال ۲۰۰۸ میلادی با کمک بعضی از طراحان بسیار معروف لباس در اروپا به روز شد که هزینه قابل توجهی نیز در بر داشت.

اما ارتش این کشور هنوز درگیر عادتهای قدیمی است که حتی حرص وزیر دفاع این کشور را نیز در آورده است و سرگئی شایگو از ارتشیان خواسته است تا این عادات تاریخی غلط و قدیمی را باید امسال ترک کنند.

یکی از مهمترین موضوعات در این زمینه این است که هنوز نظامیان روس به جای پوشیدن جوراب، به دور پاهایشان پارچه می پیچند که این موضوع از نظر مسئولان وزارت دفاع بسیار ناخوشایند است. مقامات ارشد نظامی روسیه در بخشی از تلاش ها برای به روز رسانی نیروهای نظامی، بارها اعلام کرده اند استفاده از پای پوش که به صدها سال پیش باز می گردد، باید ممنوع شود.

سرگئی شایگو تاکید کرده است که همگان تا آخر امسال واژه «پای پوش» را فراموش خواهند کرد.

نطامیان روس معمولا از چکمه های بلند استفاده می کنند که در چنین حالتی پیچیدن پارچه به دور پا کارآمدتر از استفاده از جوراب به شمار می آید اما مسئولان چنین استدلالی را نمی پذیرند.


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ