دغدغه برای تامین آب تابستان ۹۳ کلید خورد

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور از اجرای تدابیر ویژه تامین آب برای گذر از تابستان ۹۳ خبر داد.

به گزارش ممتاز به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از وزارت نیرو، حمیدرضا جانباز دربارهٔ برنامه های شرکت آب و فاضلاب کشور برای گذر از تابستان ۹۳، گفت: با توجه به موارد موجود در برنامه پنجم توسعه برای تامین آب، باید اجرای پروژه های معطلی که زیرساخت های آن آماده است، سرعت بگیرد.

وی با بیان اینکه در زمان کنونی خود را برای تابستان پیش رو آماده می کنیم، افزود: تامین آب شرب کلان شهرهای کشور از چالش های ما است.

وی با تاکید بر اینکه باید تابستان ۹۳ و تامین آب شهرها و روستاهای کشور در این تابستان را به سلامت به انتها برسانیم، گفت: تکمیل سامانه های آبرسانی به کلان شهرها و مدیریت تقاضا راهکارهای مدیریت مصرف است که می تواند راهگشا باشد و ما را در تابستان سخت احتمالی یاری می رساند.

جانباز بخشی از دلایل آبرسانی سیار به پنج هزار روستا در کشور را تغییر اقلیم و مشکلات تامین آب و بخش مهمی از آن را نبود زیرساخت های مناسب عنوان کرد و افزود: با وجود ظرفیت های پیش آمده در بودجه سال جاری، امیدواریم که مجتمع های آبرسانی هرچه سریع تر به ثمر بنشیند.

وی ادامه داد: با وجود اینکه سال قبل از لحاظ میزان بارش ها سال خوبی برای کشور نبوده است، اما تاکنون دغدغه ای برای تامین آب شهرها و روستاها وجود نداشته است.

جانبازخاطرنشان کرد: برگزاری نشست های مدیریت بحران از سال قبل آغاز شده و اکنون نیز در حال اجرا است تا بتوان تابستان پیش رو را بدون هیچ مشکلی سپری کرد.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ