دلیل تاخیر در پرداخت یارانه نقدی اعلام شد

۱۷م آذر ،

بینا- یارانه نقدی آذرماه فردا شب(شنبه ۱۸ آذرماه) به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و از بامداد یک‌شنبه قابل برداشت خواهد بود.
دبیر خانه ستاد هدفمند سازی یارانه‌ها از واریز یارانه نقدی مرحله بیست و دوم، در روز ۱۸ آذرماه حساب سرپرستان خانوار خبر داده و اعلام کرد که یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی از بامداد یکشنبه قابل برداشت خواهد بود.
بر این اساس یارانه نقدی ماه قبل بیستم آبان ماه به حساب سرپرستان خانوارها واریز شد و از روز بیستم و یکم قابل برداشت بود.
اکنون ۷۴٫۵ میلیون ایرانی یارانه نقدی مرحله اول را دریافت می‌کنند.

* سبب تاخیر در پرداخت نقدی از زبان فرزین
محمد رضا فرزین دبیر ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها دربارهٔ تاخیرهای ایجاد شده در پرداخت یارانه نقدی به ایسنا گفت که تاخیرهای ایجاد شده به سبب آن است بعضا دولت در دریافت منابع با تاخیراتی روبرو است.
وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود تاخیر ایجاد شده در پرداخت یارانه نقدی طی ماه‌های اخیر که هر ماه نسبت به ماه قبل چند روز دیرتر پرداخت می‌شود با این هدف است که مجموع‌ها تاخیرها به یک ماه برسد و در پرداخت آن صرفه‌جویی شود اظهار کرد: این گونه مسائل اصلا صحت ندارد و چنین مسئله‌ای مطرح نیست.
فرزین با تاکید بر روند قانونی پرداخت یارانه نقدی تصریح کرد: منابع قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها در طول ماه باید از دستگاه‌های مجری گرفته شود و به مردم پرداخت شود.
دبیر ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها افزود: تاخیر ایجاد شده در پرداخت یارانه نقدی به سبب آن است که در بعضی ماه‌ها در دریافت این پول‌ها با تاخیراتی روبرو هستیم و با توجه به این‌که پول نقد است در جذب آن‌ها مشکلاتی ایجاد می‌شود در نتیجه چندین روز به تاخیر می‌افتد.
فرزین تاکید کرد: یارانه نقدی طبق روال پرداخت می‌شود و هیج مشکلی وجود ندارد و دولت همچنان یارانه نقدی پرداخت خواهد کرد.

RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *