دنیا برای حل مشکل ناامنی غذایی ۵۰ میلیارد دلار نیاز دارد

صندوق بین المللی پول اعلام کرد که ، از بین بردن ناامنی غذایی حاد در سطح جهان طی ۱۲ ماه آینده ۵۰ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.

دنیا برای حل مشکل ناامنی غذایی ۵۰ میلیارد دلار نیاز دارد

به گزارش ممتاز نیوز، صندوق بین المللی پول افزود: این میزان سرمایه گذاری  برای رهایی ۳۴۵ میلیون نفر در سراسر جهان از شرایط ناامنی غذایی و تضمین سطح تغذیه بهتر برای آنها مورد نیاز است. 

براساس تجزیه و تحلیل ها، ۴۸ کشور با درآمد متوسط و کشورهای کم درآمد در سطح جهان بیشترین آسیب را از بحران غذا متحمل شده اند که در این میان منطقه ساحل (میان صحرای بزرگ آفریقا و ساوانای سودان ) در شمال آفریقا و سایر بخش‌های جنوب صحرای آفریقا بیشترین آسیب را به خود اختصاص داده‌اند.  

براساس گزارش صندوق بین المللی پول، تأثیر افزایش قیمت مواد غذایی بر کشورهای کم درآمد نشان می‌دهد که خانوارهای نسبتاً فقیر تمایل دارند سهم بیشتری از درآمد خود را برای تهیه غذا هزینه کنند و این کشورها همچنین بویژه در معرض رویدادهای شدید آب و هوایی و شیوع بالای همه‌گیری کرونا قرار گرفته‌اند.  

در گزارش صندوق بین المللی پول آمده است که اثرات ترکیبی افزایش قیمت مواد غذایی و انرژی و محدودیت‌های عرضه نه تنها استانداردهای زندگی را کاهش می‌دهد بلکه احتمالاً باعث افزایش فقر و کاهش رشد بلندمدت می‌شود و به طور بالقوه به ناآرامی‌های اجتماعی و مهاجرت در مقیاس بزرگ دامن می‌زند.  

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *