دولت در پی کاهش یا حذف سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور مطرح شد؛

سید مجتبی شفیعی گفت: در حال حاضر سه سناریو برای تغییر سهمیه یا کاهش سهمیه بنزین نیمه یارانه ای برای بعضی خودروها تدوین شده است.

سید مجتبی شفیعی، با بیان این مطلب گفت: سناریوهایی برای تغییر اصلاح وضعیت سهمیه بندی به دولت ارائه شده است اما فعلا تغییری در میزان سهمیه ها و نرخ بنزین مصوب نشده است.

درباره خبرهای انتشار یافته دربارهٔ تغییر میزان سهمیه بنزین خودروها و قیمت سوخت تا پایان سال گفت: هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین گرفته نشده است.

وی دربارهٔ آخرین تصمیم گیری دولت به منظور کاهش یا حذف سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی بعضی از خودروها گفت: در حال حاضر سه سناریو برای تغییر سهمیه یا کاهش سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای برای بعضی خودروها تدوین شده است.
 
رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با تاکید بر اینکه براساس این سناریوها قرار بود سهمیه بنزین موتورسیکلت‌های فاقد پلاک ملی، وانت بارهایی که در خدمت حمل و نقل عمومی نیستند و آن دسته از خودروها و موتورهایی که به سبب تخلفات در پارکینگ‌های پلیس توقیف شده‌اند کاهش یا حذف شود، تصریح کرد: بر این اساس مکاتباتی با پلیس راهنمایی و رانندگی انجام شد.
 
وی با یادآوری اینکه این اطلاعات در خردادماه سال جاری تکمیل و برای اجرا به دولت ارسال شد،اظهار داشت: با این وجود‌، دولت دهم با توجه به اینکه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری قرار داشتیم اجرای این مصوبه را به دولت یازدهم واگذار کرد، اظهار داشت: هم اکنون طرح تکمیلی این مصوبه به کمیسیون زیربنایی دولت ارسال شده است.
 
وی با بیان اینکه در صورتی که دولت یازدهم این مصوبه را اجرایی کند، سهمیه بنزین بعضی خودروهای دیگر هم اصلاح خواهد شد، تاکید کرد: پیش بینی می‌شود با اجرای این مصوبه میزان مصرف بنزین کشور به میزان قابل توجهی کاهش یابد.
 
شفیعی همچنین با بیان اینکه دولت فعلا برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد، خاطر نشان کرد: از این رو پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری قیمت بنزین افزایشی نیابد.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *