دو طبقه شدن اتوبان تهران – کرج

بر اساس یکی از مصوبات جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر کرج، سازمان راه و شهرسازی استان البرز موظف شد تا پایان برنامه پنجم توسعه نسبت به ارائه و اجرای طرح دو طبقه کردن اتوبان تهران ـ کرج از مبادی ورودی تا خروجی شهر کرج اقدام کند.

ایسنا: مدیرکل محیط زیست استان البرز از دو طبقه شدن اتوبان تهران ـ کرج خبر داد.

حسن پسندیده در تشریح مصوبات جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر کرج افزود: بر اساس یکی از مصوبات این جلسه سازمان راه و شهرسازی استان البرز موظف شد تا پایان برنامه پنجم توسعه نسبت به ارائه و اجرای طرح دو طبقه کردن اتوبان تهران ـ کرج از مبادی ورودی تا خروجی شهر کرج اقدام کند.

وی با اشاره به این که شهرداری کلانشهر کرج نیز موظف شد نسبت به اجرای طرح توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس، مینی‌بوس و … اقدام کند افزود: همچنین مقرر شد شهرداری کرج نسبت به بکارگیری روش‌های نوین مدیریت در حمل و نقل انبوه‌بر از جمله سامانه اتوبوس‌های تندرو (BRT) اقدام کند.

مدیرکل محیط زیست استان البرز ایجاد پارک‌سوار برای ارایه خدمات حمل و نقل عمومی در ورودی‌های شهر کرج و مناطق دارای ترافیک را از دیگر وظایف شهرداری کرج در جهت کاهش بار میزان ترافیک و متعاقبا کاهش آلودگی هوا عنوان و تاکید کرد: در عین حال مقرر شد شهرداری کرج نسبت به احداث مونوریل در حدفاصل میدان شهید سلطانی – میدان امام حسین(ع)- بلوار شورا – بلوار کاج- میدان نبوت – باغستان اقدام کند.

وی با اشاره به این که بر اساس یکی دیگر از مفاد مصوبه کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر کرج قرار شد تسهیلات لازم برای ایجاد زیرساخت‌های لازم برای احداث مسیرهای ویژه دوچرخه و پیاده در پارک‌ها و فضای سبز فراهم شود افزود: در عین حال در این جلسه اجرای طرح‌های جامع حمل و نقل غیرموتوری شامل ایجاد جایگاه‌های ویژه کرایه و توقفگاه‌های دوچرخه در نزدیکترین محل به مراکز جمعتی و آموزشی با تسهیلات تشویقی و مشارکت بخش خصوصی مورد تاکید قرار گرفت.

مدیرکل محیط زیست استان البرز یکی از مشکلات زیست‌محیطی استان البرز را آلودگی واحدهای صنعتی دانست و گفت: بر این اساس شرکت گاز استان موظف شد نسبت به تامین سوخت گاز مورد نیاز نیروگاه منتظر قائم و همچنین تامین سوخت گاز واحدهای تولیدی و صنعتی تا پایان سال ۹۱ اقدام کند.

وی از ایجاد محدوه‌های ترافیکی در سطج شهر کرج خبر داد و گفت: بر این اساس محدوده‌های ویژه ترافیکی بزودی در کرج مانند تهران ایجاد شده و تردد در آنها تنها با مجوز امکانپذیر خواهد بود.


پایگاه خبری تحلیلی ممتاز | Momtaz News

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.