دو ویژگی رای بالای وزیر بهداشت/ دفاع از برنامه های نظام سلامت در دولت

خرداد  ۱۴۰۲
ممتاز نیوز : رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران با عنوان این مطلب که وزیر بهداشت دولت یازدهم بیشترین رای اعتماد وزرای بهداشت بعد از انقلاب را کسب کرده است، گفت: این مهم سبب می گردد تا او بتواند با قدرت بیشتری از نظام سلامت در هیئت دولت دفاع کند.

دکتر سیدتقی نوربخش در گفتگو با مهر اظهارداشت: به رغم پیش بینی که می شد وزیر پیشنهادی بهداشت از مجلس رای اعتماد بگیرد اما با توجه به ظرفیتهای اجرایی و علمی دکتر هاشمی، سبب شد تا او رای چهارم وزرای دولت دکتر روحانی را بگیرد و این برای او یک نقطه عطف به شمار می رود.

وی با اعلام اینکه تا قبل از هاشمی، سایر وزرای بهداشت نتوانسته بودند چنین رای بالایی را از مجلس بگیرند، گفت: این امتیاز سبب خواهد شد تا او بتواند از برنامه های نظام سلامت در هیئت دولت، دفاع بهتری انجام دهد و سهم بخش بهداشت و درمان از منابع و اعتبارات را متناسب با ماموریتهای این وزارتخانه بگیرد.

نوربخش ادامه داد: ضمن اینکه مقبولیت وزیر بهداشت در بین جامعه پزشکی، سبب خواهد شد تا او بتواند اعتمادسازی بین جامعه پزشکی و مردم را تقویت کرده و در حل بخشی از چالشها و مشکلات حوزه سلامت کشور، موفق باشد.

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران اظهارامیدواری کرد با آغاز کار وزیر بهداشت دولت یازدهم، حس مشارکت جامعه پزشکی و مردم در پیشبرد اهداف و برنامه های وزارت بهداشت و حوزه سلامت کشور، بیش از پیش تقویت شود.

دکتر حسن قاضی زاده هاشمی با کسب ۲۶۰ رای از ۲۸۴ رای ماخوذه نمایندگان مجلس شورای اسلامی، توانست چهارمین وزیر دولت یازدهم باشد که بیشترین رای موافق را کسب کرده است.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *