دکوراسیون آشپزخانه و تناسب اندام خانم ها!

۱۰م اسفند ،

  لاغری دغدغه بسیاری از مردم دنیا به ویژه خانم هاست. راه ها و تمرینات بیشماری برائ این منظور وجود دارند کە هر فردی با توجه به سلیقه و امکانات خود یک یا چند تا از آنها را انتخاب می کند. اماخیلی ساده و جالب، با تغییر چیدمان و دکور آشپزخانه می توانید به روند لاغر شدن خود کمک کنید.

با تغییر دکور آشپزخانه خود به روش هایی کە در زیر ذکر می کنیم، می توانید اشتهای خود را کم و چربی های اضافه را آب کنید. شاید کمی دور از عقل به نظر برسد، اما با وسایل آشپزخانه، فضای کار و طراحی مناسب، می توانید به روشی تازه و بسیار سالم تر آشپزی کنید و در نتیجه غذاهای کم کالری بپزید.

با تغییر دکور آشپزخانه خود را لاغر کنید

۱٫    دور از دسترس بودن

سعی کنید تعدادی از کابینت های آشپزخانه را تا حد امکان بالا و نزدیک سقف نصب کنید و وسایلی همچون سرخ کن، بستنی ساز و دیگر وسایل آشپزخانه کە شما را تحریک می کنند تا غذاهای غیر سالم و چاق کننده درست کنید را دور از دید و دسترس خود قرار دهید.

با تغییر دکور آشپزخانه خود را لاغر کنید

۲٫    انتخاب صحیح وسایل آشپزخانه

درست برعکس مورد اول، سعی کنید خشک کن سبزیجات یا بخارپز و هر وسیله پخت و پز دیگری برائ غذاها و خوراکی های سالم لازم می باشند را روی کانتر آشپزخانه قرار دهید تا در دسترس باشند. به این ترتیب، به طور ناخودآگاه سعی می کنید به طور مثال، در بخارپز غذا درست کنید و این مساله از سرخ کردن سبزیجات یا گوشت و مرغ داخل روغن جلوگیری می کند و غذا روغن ندارد و شما هم چاق نمی شوید.

با تغییر دکور آشپزخانه خود را لاغر کنید

۳٫     خوراکی های سالم را جلوی چشم بگذارید

سعی کنید همه خوراکی های سالم و لاغر کننده را جلوی چشم خود بگذارید. به طور مثال وقتی درب یخچال را باز می کنید، به جای اینکه چشمتان اول به نوشابه، شکلات، بستنی یا … بیفتد، سعی کنید سبزیجات رنگی و سالم و میوه هایی همچون سیب را در  طبقه های مختلف یخچال بچینید تا علاقه شما به خوردن آنها افزایش بیابد.

با تغییر دکور آشپزخانه خود را لاغر کنید

۴٫    انتخاب هوشمندانه رنگ ها

آیا می دانید کە رنگ ها نیز در کم یا بسیار کردن اشتها تاثیر بسیاری دارند؟ به طور مثال، رنگ های قرمز و خانواده آن سبب افزایش اشتها می شوند در حالیکه رنگ های سرد همچون آبی یا بنفش، تاثیر متضاد دارند و اشتهای آدم را کم می کنند.

با تغییر دکور آشپزخانه خود را لاغر کنید

۵٫    اختصاص فضای کافی برائ تهیه غذا

اگر در آشپزخانه محل مخصوص و فضای کافی برائ تهیه غذاهای خود داشته باشید، با علاقه بیشتری غذا تهیه می کنید. غذاهای رستوران ها اصولا چرب، بسیار، بزرگ و حتی گران می باشند و آدم را بیشتر چاق می کنند. سعی کنید در خانه غذا درست کنید. به این ترتیب، می دانید چه می خورید و از روغن و مواد اولیه چاق کننده کمتری هم در تهیه آن استفاده می کنید.

با تغییر دکور آشپزخانه خود را لاغر کنید

۶٫    استفاده درست از نور

هنگامی کە آشپزخانه به اندازه کافی نور داشته باشد، می توانید با دقت کافی سبزیجات خود را خورد کنید و از تمیز بودن صددرصد کانتر آشپزخانه نیز مطمئن خواهید بود.

با تغییر دکور آشپزخانه خود را لاغر کنید


۷٫    استفاده نکردن از تلویزیون

سعی کنید در آشپزخانه تلویزیون نداشته باشید. اگر هنگام غذا خوردن در کنار خانواده حواستان به غذایی باشد کە می خورید، پرخوری نمی کنید و امکان اضافه وزن را تا حد بسیاری کاهش می دهید. تحقیقاتی نشان داده است، خانم هایی کە لقمه های کوچکی بر می دارند و آن را بادقت و کامل می جوند، ۷۰ درصد کمتر از آنهایی کە این کار را نمی کنند کالری مصرف می کنند. سعی کنید در طول روز سه وعده غذا میل کنید.

با تغییر دکور آشپزخانه خود را لاغر کنید

۸٫    کابینت ها را مرتب کنید

اگر نتوانید ظروف نچسب یا خشک کن سبزیجات خود را به راحتی پیدا کنید، از آنها استفاده هم نخواهید کرد. داخل کابینت های خود را مرتب بچینید. می توانید از سازمان دهنده های کە در هر رنگ و شکلی موجود می باشند نیز کمک بگیرید. به این ترتیب، روغن های سرخ کردنی سالم، بشقاب های کوچک و … دم دست قرار می گیرند و از آنها استفاده خواهید کرد.

با تغییر دکور آشپزخانه خود را لاغر کنید


۹٫    کابینت بدون در در آشپزخانه تعبیه کنید

می توانید ظروف و پیمانه های اندازه گیری رنگی غذا خریداری و آنها را در کابینت های بدون در نگهداری کنید.

با تغییر دکور آشپزخانه خود را لاغر کنید


۱۰٫    استفاده بهینه از پنجره آشپزخانه

اگر پنجره آشپزخانه شما لبه و تاقچه ای دارد، می توانید با خریداری باکس های پلاستیکی پرورش گیاه، سبزیجات معطری کە به غذاها طعم و عطر خوبی می دهند را پرورش دهید. این سبزیجات سبب می شوند تا غذاهای سالم تری تهیه و تغذیه کنید.

با تغییر دکور آشپزخانه خود را لاغر کنید

۱۱٫    در جست‌وجوی دستور پخت های سالم باشید

گوشی های هوشمند یا تبلت خود را همیشه در آشپزخانه همراه خود داشته باشید. به این ترتیب، می توانید در اینترنت دستورهای غذایی سالم و آنهایی کە با سبزیجات تهیه می شوند را جست‌وجو کنید.

با تغییر دکور آشپزخانه خود را لاغر کنید


۱۲٫    از چاقوهای تیز استفاده کنید

تیز بودن چاقو سبب می گردد تا با جرات بیشتری مواد غذایی را تکه تکه و خرد کنید یا پوست بگیرید.

با تغییر دکور آشپزخانه خود را لاغر کنید


۱۳٫    کباب کردن

کباب کردن غذاها بسیار سالم تر از سرخ کردن آنها در روغن است. بنابراین خریداری و داشتن اجاق گازی کە فضای گریل کردن نیز دارد، بسیار عالیست. به این ترتیب در همه فصل های سال می توانید غذاهای کبابی و سالم تهیه کنید و لاغرتر بمانید.

با تغییر دکور آشپزخانه خود را لاغر کنید


۱۴٫    استفاده از بخارپز

با کمک بخارپز می توانید غذاهای عاری از روغن و چربی تهیه کنید. به این ترتیب، علاوه بر اینکه چاق نمی شوید، سالم تر هم خواهید ماند. تا حد امکان از سبزیجات بخارپز شده تغذیه کنید.


مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ