راز ریزش مو

وی ادامه داد: ریزش مو از سن ۲۰ سالگی شروع می شود و با مصرف قرص هایی که از ترشح هورمون ها جلوگیری می کند و موجب غیر فعال شدن آن می شود و از ریزش مو جلوگیری می کند.

ریزش مو علت های گوناگونی دارد و معمولاً به خاطر وجود هورمون هایی است که در خون وجود دارد.

میترا رحیمی، متخصص پوست و مو در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران گفت: انواع ریزش مو شامل آلوکسی آراتا که به علت اختلالاتی است که در خون وجود دارد و درمان آن از طریق تزریق کورتون های موضعی است.

وجود قارچ ها در سطح پوست، اختلالات عروقی است یعنی یک ناحیه از پوست براثر سوختگی یا کنده شدن از بین می رود و خون رسانی به آن ناحیه قطع می شود، استفاده مداوم از سشوار و اتو کشیدن موجب شل شدن پایه مو و چند شاخه شدن قسمت انتهای مو می شود.

وی ادامه داد: ریزش مو از سن ۲۰ سالگی شروع می شود و با مصرف قرص هایی که از ترشح هورمون ها جلوگیری می کند و موجب غیر فعال شدن آن می شود و از ریزش مو جلوگیری می کند.

وی در مورد درمان ریزش مو گفت: با گرفتن پلاسما و جداسازی پلاکت ها از خون فرد این فرآورده ها را به قسمتی از مو که دچار ریزش تزریق می کنند و این عمل موجب می شود نقطه آسیب دیده ترمیم شود و مصرف داروهایی مانند منوکسیدل که به صورت موضعی مصرف می شود موجب درمان ریزش مو می شود.

رحیمی اظهار داشت: ریزش مو بیشتر در آقایان به علت هورمون های مردانه، استفاده از شامپوهای متنوع، خشک کردن های بیش از اندازه (با استفاده از سشوار و اتوی مو) و رنگ کردن است و علت تغییر رنگ مو به علت عواملی مانند سن، وراثت، استرس که موجب از بین رفتن رنگدانه های مو می شود و سفیدی مو را به همراه دارد که معمولاً این موهای سفیدی مقاومت بیشتری دارند و کمتر دچار ریزش می شوند.

این متخصص پوست و مو در پایان تأکید کرد: درمان ریزش مو تا زمانی نتیجه بخش است که مصرف داروها قطع نشود چون با قطع دارو ریزش مو دوباره شروع می شود.

عصر ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *