رایزنی با ارگان‌های امنیتی برای جلوگیری از سرقت از پرونده‌های الکترونیک سلامت مردم

ممتاز نیوز: معاون فنی مرکز توسعه شبکه وزارت بهداشت گفت: برای حفظ اطلاعات پرونده‌های الکترونیک سلامت در برنامه پزشک خانواده از تمام ارگان‌های امنیتی و شورای عالی امنیت ملی کمک می‌گیریم و در آینده از فضای اینترانت برای حفظ اطلاعات سلامت مردم استفاده می‌‌کنیم

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از فارس ، سید رضا مظهری با اشاره به اینکه پرونده‌های پزشکی یکی از محرمانه‌ترین پرونده‌هایی است که می‌تواند در کشور وجود داشته باشد، اظهار داشت: برای حفظ پرونده‌های الکترونیک سلامت که در برنامه پزشک خانواده تشکیل شده، از زمان تولید، تا زمانی که این اطلاعات برای ذخیره سازی به مراکز داده‌ها منتقل می‌شود.

وی ادامه داد:‌ برای بازیافت اطلاعات و اینکه چه کسانی به این اطلاعات دسترسی داشته باشند، پروتکل‌هایی در شورای عالی امنیت ملی کشور تشکیل شده که طی آن استانداردهایی برای حفاظت فیزیکی و معنوی اطلاعات پیش بینی شده است.

مظهری با اشاره به اینکه برای حفظ اطلاعات سلامت افراد در جامعه؛ نیاز است تا در این زمینه مواردی که می‌تواند به عنوان جرم مطرح باشد تعریف شود، عنوان داشت: برای جلوگیری از سرقت اطلاعات سلامت مردم اگر قوانینی وجود دارد که دارای نقص است باید تحت عنوان لایحه از طرف دولت ارسال شود و به تصویب مجلس برسد.

معاون فنی مرکز توسعه شبکه وزارت بهداشت اظهار داشت: جلسات مکرری با شورای عالی امنیت ملی در خصوص چگونگی حفظ اطلاعات پرونده‌های الکترونیک سلامت داشتیم.

مظهری با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم تا از فضای اینترانت برای حفظ اطلاعات سلامت مردم استفاده کنیم، اظهار داشت: برای بالا بردن ضریب امنیت پرونده‌های پزشکی و جلوگیری از وقوع سرقت این اطلاعات با سایر ارگان‌های امنیتی در آینده‌ای نزدیک همکاری می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه برنامه پزشک خانواده بزرگترین پروژه حال حاضر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، گفت: اولویت این وزارتخانه و وزیر آن که خود را وزیر پزشک خانواده خوانده است، توسعه هر چه سریعتر این برنامه است ولی در عین حال به دنبال حفظ امنیت پرونده های الکترونیک سلامت مردم نیز هستیم و در این زمینه با تمام ارگان های امنیتی در دستور کار داریم.

منبع: ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *