رایزنی با ارگان‌های امنیتی برای حفظ پرونده‌های الکترونیک سلامت مردم

معاون فنی مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت:

خبرگزاری پانا: معاون فنی مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشتبا اشاره به اینکه برای حفظ اطلاعات پرونده های الکترونیک سلامت در برنامه پزشک خانواده از تمام ارگان های امنیتی استفاده خواهیم کرد، گفت: در آینده ای نزدیک از فضای اینترانت برای حفظ اطلاعات سلامت مردم استفاده می شود.

به گزارش خبرگزاری پانا، سید رضا مظهری با اشاره به اینکه پرونده های پزشکی یکی از محرمانه ترین پرونده هایی است که می تواند در کشور وجود داشته باشد، اظهار داشت: برای حفظ پرونده‌های الکترونیک سلامت که در برنامه پزشک خانواده تشکیل شده، از زمان تولید، تا زمانی که این اطلاعات برای ذخیره سازی به مراکز داده ها منتقل می شود، بازیافت اطلاعات و اینکه چه کسانی به این اطلاعات دسترسی داشته باشند، پروتکل هایی در شورای عالی امنیت ملی کشور تشکیل شده که طی آن استانداردهایی برای حفاظت فیزیکی و معنوی اطلاعات پیش بینی شده است.

مظهری با اشاره به اینکه برای حفظ اطلاعات سلامت افراد در جامعه؛ نیاز است تا در این زمینه مواردی که می‌تواند به عنوان جرم مطرح باشد تعریف شود، عنوان داشت : برای جلوگیری از سرقت اطلاعات سلامت مردم اگر قوانینی وجود دارد که دارای نقص است باید تحت عنوان لایحه از طرف دولت ارسال شود و به تصویب مجلس برسد.

معاون فنی مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت اظهار داشت: جلسات مکرری با شورای عالی امنیت ملی در خصوص چگونگی حفظ اطلاعات پرونده های الکترونیک سلامت داشتیم.

مظهری با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم تا از فضای اینترانت برای حفظ اطلاعات سلامت مردم استفاده کنیم، اظهار داشت: برای بالا بردن ضریب امنیت پرونده های پزشکی و عدم وقوع سرقت این اطلاعات با سایر ارگان های امنیتی در آینده ای نزدیک همکاری می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه برنامه پزشک خانواده بزرگترین پروژه حال حاضر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، گفت: اولویت این وزارتخانه و وزیر آن که خود را وزیر پزشک خانواده خوانده است، توسعه هر چه سریع‌تر این برنامه است ولی در عین حال به دنبال حفظ امنیت پرونده های الکترونیک سلامت مردم نیز هستیم و در این زمینه با تمام ارگان های امنیتی در دستور کار داریم.


آخرین اخبار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *