رفع نگرانی وزارت ارتباطات از عدم ارائه خدمات بر بستر شبکه ملی اطلاعات

۲۱اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

 

معاون وزیر ارتباطات گفت: در راه‌‌اندازی شبکه ملی اطلاعات نگران بودیم که اگر بستر را آماده کردیم و نتوانستیم سرویس‌های لازم را روی آن ارائه کنیم منابع کشور را حیف و میل کرده‌ایم اما اکنون شاهد تولد و رشد سرویس‌های باندپهن هستیم.
 
به گزارش فارس هفتمین همایش تجارت و اقتصاد الکترونیکی ۲۹ تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود.
 
علی حکیم جوادی امروز در نشست خبری این همایش اظهار داشت: در جریان برگزاری همایش‌های هفت‌‌گانه تجارت و اقتصاد الکترونیکی، ۲ محور «فنی و ارتباطی» و «امنیت» از ۷ محور به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محول شد.
 
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: نقشه راه تجارت و اقتصاد الکترونیکی که در نتیجه دستاوردهای این همایش‌ها تدوین شده، امسال رونمایی خواهد شد و این نقشه یکی از بخش‌هایی بود که در سند دولت الکترونیک دنبال می‌شد.
 
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران افزود: طبق چشم انداز پیش‌بینی شده تا پایان برنامه پنجم توسعه باید به سمت ایران الکترونیکی، در برنامه ششم ایران یکپارچه و در برنامه هفتم توسعه ایران قابل دسترس حرکت کنیم،
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: هم‌اکنون حدود ۱۴۲ میلیون کارت الکترونیکی در اختیار جمعیت ۷۵ میلیونی ایران است و هر نفر حدود ۱٫۸ کارت الکترونیکی دارد این در حالی است که تا چند سال پیش جا افتادن کارت الکترونیک بین مردم یک رویا بود.
 
حکیم جوادی اضافه کرد: در تجارت الکترونیک نیز اگرچه مسیر طولانی است اما دور از دسترس نیست. همین طور که هم اکنون نیز در سازمان فناوری اطلاعات ایران نتایج و مستنداتی داریم که نشان می‌دهد ۱۸ درصد از تولید ناخالص داخلی ایران سهم تجارت الکترونیک است.
 
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: راه‌اندازی اپراتور چهارم که قرار است روی فیبر نوری سرویس‌دهی کند، در کنار شبکه ملی اطلاعات بستر مناسبی را برای تجارت الکترونیک مهیا می‌کند.
 
وی ادامه داد: در راه‌‌اندازی شبکه ملی اطلاعات یک نگرانی ما این بود که اگر این بستر را آماده کردیم و نتوانستیم سرویس‌های محتوایی لازم  را روی آن ارائه کنیم منابع کشور را حیف و میل کرده‌ایم. اما اکنون که هنوز شبکه ملی اطلاعات راه‌اندازی نشده شاهد ورود سرویس‌هایی با نیاز به پهنای باند بالا هستیم و این نگرانی ما را برطرف کرد.

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ