رفع ۲۱ ایراد لایحه حمایت از کودکان بی سرپرست/ ارسال به شورای نگهبان

۲۶ام بهمن به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است
ممتاز نیوز: رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از رفع ۲۱ ایراد فقهی و حقوقی لایحه حمایت از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست خبر داد و گفت: این لایحه برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال می گردد.

عبدالرضا عزیزی در گفتگو با مهر افزود: لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بد سرپرست و بی سرپرست پس از چندین جلسه کار کارشناسی و بحث و گفتگو با حضور مسئولان سازمان بهزیستی و متخصصان، ایراداتی که شورای نگهبان به این لایحه داشت را برطرف کردند.

وی با اشاره به اینکه این لایحه در صحن علنی مجلس به تصویب رسید، گفت: پس از تصویب در صحن و رفع اشکالات لایحه حمایت از کودکان مجددا برای تایید و تصویب نهایی بزودی به شورای نگهبان ارسال خواهد شد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: اجرای این لایحه روند واگذاری کودک به خانواده های متقاضی دارای صلاحیت را تسریع می بخشد.

به گفته وی، نمایندگان مجلس به منظور رفع ایراد شورای نگهبان مصوب کردند که دادگاهها در صورت عدم احراز صلاحیت سرپرستی پدر، مادر و یا جد پدری سرپرستی را به یکی از درخواست کنندگان با اخذ نظر مشورتی از سازمان بهزسیتی، واگذار کنند.

عزیزی با اشاره به اینکه در قبل امکان واگذاری فرزندان بد سرپرست وجود نداشت، افزود: لایحه تازه امکان این امر را میسر کرده است.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ