روحانی وارد اندونزی شد

روحانی وارد اندونزی شد

روحانی وارد اندونزی شد

روحانی وارد اندونزی شد

دکتر حسن روحانی، رییس جمهوری دقایقی پیش به منظور شرکت در کنفرانس سران آسیا – آفریقا وارد فرودگاه جاکارتا پایتخت اندونزی شد و مورد استقبال مقامات این کشور قرار گرفت.

رئیس جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در اجلاس گرامیداشت شصتمین سال تاسیس کنفرانس آسیا – آفریقا که روز چهارشنبه در جاکارتا گشایش می یابد، به اندونزی سفر کرده است.

روحانی را در این سفر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه همراهی می کند و قرار است در حاشیه این کنفرانس با سران برخی کشورها از جمله جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن و چند تن از دیگر سران کشورهای شرکت کننده دیدار و مذاکره کند.

رئیس جمهور کشورمان روز چهارشنبه در نخستین جلسه عمومی سخنرانی می کند و ریاست یکی از شش جلسه کنفرانس سران را بر عهده خواهد داشت.

روحانی همچنین در این سفر جلسه ای با علما، متفکران اسلامی، اساتید دانشگاه سیاسی و نشستی با کارآفرینان، تجار و بازرگانان اندونزی برگزار می کند.

در آیین شصتمین سالگرد برگزاری کنفرانس سران آسیا – آفریقا درجاکارتا و باندونگ اندونزی حدود ۲۵ تن از سران این دو قاره شرکت دارند. برای نشست های کارشناسان ارشد، وزیران و سران این کنفرانس مقامات ۱۰۹ کشور و ۲۰ سازمان بین المللی و منطقه ای دعوت شده اند که حدود ۸۰ کشور در آن شرکت می کنند.

قرار است در نشست سران آسیا – آفریقا سه بیانیه در خصوص مساله فلسطین، پیام باندونگ و تقویت همکاری های استراتژیک آسیا – آفریقا منتشر شود.

همچنین در حاشیه این اجلاس سازمان همکاری کشورهای اسلامی نشستی برگزار می کند که پیش بینی می شود در آن شرایط بحرانی یمن و تجاوز جنگنده های عربستان به این کشور مورد بررسی قرار گیرد.

روحانی وارد اندونزی شد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ