“روز جهانی رسول اعظم”با مشارکت وزارت ارشاد برگزار می گردد

۲۸م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

وزیر ارشاد به نامگداری اولین جمعه هفته وحدت به عنوان روز جهانی رسول اعظم(ص) اشاره و از آمادگی کامل وزارت ارشاد برای مشارکت و حمایت از اجرای برنامه های متنوع فرهنگی هنری در گرامی داشت این روز خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از مرکزروابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ سید محمدحسینی شامگاه چهارشنبه در دیدار با آیت الله ˈ محسن اراکیˈ دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و اعضای این مجمع با بیان این که در این وزارت خانه سعی شده در فعالیت ها و برنامه های مختلف جنبه تقریبی هم لحاظ شود، افزود: بر این باوریم ارتباط مستمر با مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی منجر به ساماندهی و کامل تر شدن برنامه های فرهنگی و هنری خواهد شد. 
رییس شورای فرهنگ عمومی کشور به اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری با حضور و مشارکت مسلمانان شیعه و سنی در سراسر کشور اشاره و گفت: بر این باوریم قوام دین اسلام ، به وحدت ، یکپارچگی و همدلی بین مسلمانان است.
به گفته ی حسینی ، این گونه فعالیت های مشترک شیعه و سنی شبهات ، ابهامات و تفرقه افکنی ها را از بین خواهد برد و سبب نزدیکی هرچه بیشتر مسلمانان به یکدیگر می گردد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه از آمادگی این وزارتخانه برای ساخت سرود مشترک تقریب مذاهب ، بنیانگذاری کتابخانه تخصصی تقریب مذاهب خبر داد و گفت: در پژوهشگاه فرهنگ و هنر بخشی برای همکاری و کمک به راه اندازی مرکز گفت وگوی بین مذاهب و همکاری همه جانبه با مجمع تقریب مذاهب اسلامی ایجاد خواهد شد.
وزیر ارشاد در ادامه همچنین از اعلام آمادگی این وزارتخانه برای انتخاب کتاب سال تقریب مذاهب ، بحث القرآن و شیعه ، ساخت فیلم سینمایی با نگاه تقریبی و بحث اطلاع رسانی کنفرانس وحدت اسلامی خبر داد.
در ادامه ی این مراسم دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی ضمن قدردانی از وزیر ارشاد برای برگزاری نشست مشترک ، پیشنهاداتی را برای همکاری مستمر بین وزارت ارشاد و این مجمع ارایه کرد.
آیت الله محسن اراکی به نامگذاری اولین جمعه هفته ی وحدت به نام روز رسول اعظم (ص) اشاره کرد و گفت: به طور یقین با مشارکت و همکاری وزارت ارشاد بزرگداشت این روز بزرگ که به تجلیل از شخصیت پیامبر (ص) ، تبیین سیره ، زندگی و شخصیت آن حضرت پرداخته می گردد ، هرچه باشکوهتر برگزار خواهد شد. 
وی همچنین به برگزاری کنفرانس وحدت در بهمن ماه جاری اشاره و خواستار حمایت و همکاری همه جانبه وزارت ارشاد در برگزاری این کنفرانس بین المللی شد.
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در ادامه حضور و حمایت وزارت ارشاد از برنامه های مجمع تقریب مذاهب اسلامی را مهم و تاثیر گذار دانست.


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *