روز قدس نماد آزادی‌خواهی، وحدت و همدلی امت اسلامی است

به گزارش ایرنا دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بیانیه ویژه روز جهانی قدس تاکید کرد: روز قدس نامگذاری روز قدس از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره ) از تدابیر مهم و سرنوشت‌ساز در تاریخ معاصر است که هر سال با این راهپیمایی با شکوه در جهان، ضمن نمایش بیداری تمام ملت‌های آزاده نسبت به نظام سلطه و جنایات رژیم صهیونیستی، خون تازه‌ای در رگ‌های مقاومت اسلامی جریان پیدا می‌کند.

امروز با موج بیداری اسلامی که جهان اسلام را فرا گرفته است، حامیان رژیم اشغالگر قدس یکی پس از دیگری سرنگون شده و رژیم صهیونیستی هر روز خطر نابودی خود را بیشتر احساس می‌کند.

موضوعی که روز قدس امسال را دارای اهمیت بیشتر می‌کند، توطئه خطرناک استکبار جهانی و در راس آن آمریکا و رژیم نامشروع و غاصب صهیونیستی با همکاری جبهه ارتجاع در منطقه برای تضعیف محور مقاومت اسلامی است.

در ادامه این بیانیه آمده است: هر ناظر بی‌طرفی با نگاه به اوضاع سوریه درمی‌یابد که آنچه که امروز در سوریه به اسم دموکراسی‌خواهی و حقوق بشر جریان دارد، همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند با جریان بیداری اسلامی تفاوت‌های بنیادین دارد.

رژیم غاصب و جنایتکار صهیونیستی که حامیان خود را یکی پس از دیگری در معرض نابودی می‌بیند تنها راه نجات خود را منحرف کردن جریان بیداری اسلامی به‌وسیله ایجاد شکست در جبهه مقاومت اسلامی یافته است.

خوشبختانه این نقشه شوم استکبار نیز با هوشیاری مسلمانان در تمایز قائل شدن میان جریان بیداری اسلامی و آنچه که در سوریه شاهد آن هستیم، نقش بر آب شد.

امت اسلامی و سایر ملل آزادی‌خواه و عدالت‌طلب جهان با شرکت در راهپیمایی روز قدس امسال بلندتر از همیشه فریاد نابودی این غده سرطانی را سر می‌دهند و ضمن همدردی با ملت مظلوم فلسطین برآزادی قدس شریف و همه اراضی اشغالی احقاق حقوق تضییع شده آنان تاکید می‌کنند.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن گرامی‌داشت این یادگار امام راحل(ره) و در تبعیت از رهبر معظم انقلاب اسلامی، همه آزادی‌خواهان جهان به‌ویژه فرهیختگان و دانشگاهیان را به حضور پرشور در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرد.

فراهنگ**۱۰۵۵**۱۵۸۸

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۸۰۰۰۰


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *