رکوردشکن ترین سنگ های دنیا +عکس

۲۱م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

سنگ هایی که هر روز هزاران عدد از ان ها را می بینیم هرکدام دنیایی خودشان را دارند که اشنایی با آن ها سال ها مطالعه و تحقیق را نیاز دارد. این سنگ ها از کوچکترین تا بزرگترین شان هرکدام قیمت ها و ارزش های خود را دارند.

به گزارش گروه خواندنی های مشرق، سنگ های زینتی و جواهری را در هر طلافروشی که وارد شوید می توانید ببیند، هرکدام از آن ها با توجه به وزن و شکلی که دارند ارزش های مختلفی نیز دارند. تا به حال سنگ های قیمتی بسیاری پیدا شده اند که ارزش هایی بسیار بیشتر از حد تصور انسان دارند. الماس های کوه نور و دریای نور از جمله همین سنگ های قیمتی می باشند که تا به حال ارزش واقعی آن ها کشف نشده است. اینبار به سراغ رکوردشکن ترین سنگ ها در بخش های مختلف می رویم:

** Bahia Emerald

در حال حاضر بزرگترین سنگ زمردی تراش نخورده ای که در دنیا وجود دارد ” Bahia Emerald” است. این زمرد از چندین شاخه اصلی زمرد تشکیل شده است که در یک سنگ بزرگ گیر کرده اند. تمامی این سنگ نزدیک به ۱٫۹ میلیون قیراط وزن دارد و البته قیمت آن نزدیک به ۹۰۰ میلیون دلار در نظر گرفته شده است. این سبب شده است که این سنگ به عنوان گران ترین سنگ قیمتی در دنیا شناخته شود. این سنگ برای اولین بار در سال ۲۰۰۱ و در نزدیکی یک معدن در برزیل پیدا شد.

** Neelanjali Ruby

یاقوت یکی از سنگ های قیمتی است که با آن آشنا میباشید. یاقوت در شرایط خاصی نقش هایی را می پذیرد که به مانند ستاره های کوچکی می باشند. این نقش های روی سنگ سبب می گردد تا ارزش ان ها بیشتر  شود و همچنین بسیار نادر می باشند. ” Neelanjali Ruby” یاقوتی است که دو ستاره بر روی خودش دارد که تقریبا یاقوتی نایاب و تک در دنیا است. این سنگ که نزدیک به ۳۰۰ گرم وزن دارد پس از آنکه در سال ۱۹۸۸ یافت شد سریع به کتاب رکوردهای گینس راه پیدا کرد. این سنگ از آنجایی که بسیار نادر است قیمتی نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار دارد.

** Jubilee Diamond

در سال ۱۹۸۵ و در نزدیکی یک معدن در آفریقای جنوبی کارگری سنگی قهوه ای و درخشان پیدا کرد که وزنی در حدود ۱۵۱ گرم داشت. این الماس پس از آنکه ارزش گذاری شد در یک زیر زمین ایمن و به دور از دسترس سارقین به مدت دوسال تحت برش خوردن قرار گرفت و پس از آن تبدیل به بزرگترین الماس برش خورده جهان شد. این الماس با قیمت ۱۲ میلیون دلار به تایلند فروخته شد.

** Smithsonian Alexandrite

یکی از نادرترین سنگ های دنیا “الکساندریت” نام دارد و بسیار سخت پیدا می شوند. این سنگ برای اولین بار در سریلانکا دیده شد و سپس به آمریکا فرستاده شد تا برش بخورد. این سنگ نزدیک به ۶۵ قیراط وزن دارد به عنوان یکی از با ارزش ترین جواهرات دنیا شناخته می گردد. این سنگ نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار قیمت دارد و در کتاب رکوردهای گینس به عنوان بزرگترین و گران ترین الکساندریت ثبت شده است.

** De Beers

یکی از جالب ترین الماس های دنیا را می توان ” De Beers” دانست. این الماس به عنوان هشتمین الماس بزرگ دنیا شناخته می گردد و ارزش آن بیش از ۵ میلیون دلار است. ای الماس برای اولین بار در سال ۱۸۸۸ در آفریقای جنوبی پیدا شد و وزن ان ۴۲۸ قیراط بود. پس از مدتی الماس برش خورده و روی یک گردنبند قرار گرفت. این الماس ناگهان در سال ۱۹۴۸ ناپدید شد و دیگر هیچکس از آن خبر ندارد. از آن روز تا به حال به عنوان بزرگترین الماس گمشده دنیا شناخته می گردد.

باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ