رییس‌جمهور تهران را به مقصد کاراکاس ترک کرد

۲۹فروردین۱۳،

khamooshi-5-9.jpg

دقایقی پیش محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهور کشورمان تهران را به مقصد کاراکاس پایتخت ونزوئلا ترک کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رییس‌جمهور به منظور شرکت در آیین تحلیف نیکولاس مادورو – رییس‌جمهور تازه ونزوئلا – عازم این کشور آمریکای لاتین شده است.

اسفندیار رحیم مشایی مشاور رییس جمهور و رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد، ثمره هاشمی دستیار ارشد رییس جمهور، صالحی وزیر امور خارجه، بقایی معاون اجرایی رییس جمهور، میرتاج الدینی معاون رییس جمهور در اجرای قانون اساسی، زریبافان رییس بنیاد شهید و غلامحسین الهام سخنگوی دولت، احمدی نژاد را در این سفر همراهی می کنند.

احمدی‌نژاد پیش از ترک تهران در جمع خبرنگاران به تشریح دلایل سفر خود به این کشور آمریکای لاتین پرداخت.

رییس جمهور گفت: رابطه ما با ونزوئلا یک رابطه راهبردی و نماد رابطه ما با آمریکای لاتین است.

وی در ادامه اظهار کرد: جهت گیری کشورهای آمریکای لاتین به سمت دیدگاههای چاوز در حال حرکت است و حلقه دولتهای انقلابی گسترده تر می گردد.

احمدی نژاد با اشاره به انتخاب مادورو به عنوان رییس جمهور تازه ونزوئلا افزود: بسیاری از بدخواهان ملتها علاقه نداشتند که راه چاوز ادامه پیدا کند و می خواستند مردم ونزوئلا از این راه برگردند ولی مردم این کشور با هوشمندی راه چاوز انتخاب کردند.

به گزارش ایسنا، بیش از یک ماه پیش رییس‌جمهور سابق ونزوئلا هوگو چاوز به سبب سرطان فوت کرد و یکشنبه هفته جاری انتخابات ریاست‌جمهوری ونزوئلا برگزار شد که نیکولاس مادورو با پیروزی بر رقیب خود به عنوان رییس‌جمهور تازه ونزوئلا از سوی مردم این کشور انتخاب شد.

مادورو پیش از این در زمان ریاست‌جمهوری چاوز، وزیر امور خارجه و معاون رییس‌جمهور بود و در دوران بیماری چاوز اداره امور کشور را بر عهده داشت. وی بعد از فوت چاوز نیز به عنوان رییس‌جمهور موقت سوگند خورد و تا زمان برگزاری انتخابات هدایت امور در این کشور را بر عهده داشت.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *