رییس دیوان عدالت اداری :مسوولان ، فرهنگ عفاف و حجاب را ترویج کنند

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی دیوان عدالت اداری ، حجت الاسلام والمسلمین ‘محمدجعفر منتظری’، در جلسه هیات عمومی دیوان عدالت اداری ضمن تبریک میلاد مسعود صدیقه طاهره، حضرت زهرا(س) افزود: خداوند متعال به بشریت عطیه‌ای را عنایت فرمود که به تعبیر قرآن کریم «کوثر» بود، یکی از تفاسیر کوثر وجود این بانوی بزرگ است که منشاء خیرات و برکات بیشماری برای بشریت بوده است. منتهی مانند بسیاری از نعماتی که خداوند متعال به بشر عنایت کرده و قدردانی لازم نشده است، قدر این نعمت را هم بشر ندانست.

وی با بیان اینکه روابط زن و مرد باید تعریف شده باشد، اضافه کرد: امروزه متاسفانه فرهنگی که برجامعه حاکم شده این حرف‌ها را قدیمی می‌دانند و می‌گویند که روابط زن و مرد باید عادی باشد! دنیای غرب که سال‌هاست مرزهای بین زن و مرد را برداشته و روابط زن و مرد را عادی کرده است، امروز چه وضعیتی دارد؟ آیا زن در جامعه غربی ارتقای مقام و ارزش یافته، یا تبدیل به کالا شده است؟

رئیس دیوان عدالت اداری اظهار داشت: شناخته شدن مرز روابط بین زن و مرد هم به نفع زنان و هم به نفع مردان است، متاسفانه امروز در جامعه ما نیز به لحاظ برخی زمینه‌های فرهنگی بازمانده از دوران حضور استعمار پیر انگلیس در عهد رضاخان شاهد عوارض سوء آن همچنان هستیم.

حجت الاسلام والمسلیمن منتظری با بیان اینکه در تنظیم روابط زن و مرد و همچنین حفظ حرمت و عفاف زن که بزرگترین سرمایه برای اوست باید از سیره حضرت زهرا(س) بیاموزیم، اضافه کرد: هم زنان و دختران و هم مردان باید حجاب و حفظ حریم‌ها را رعایت کنند.

وی خاطر نشان کرد امیداریم ان شاء الله آن روزی را شاهد باشیم که زنان و دختران جامعه ما با حفظ تمامی حریم‌ها و مرزها در عرصه خدمت‌رسانی در جامعه فعال باشند.

اجتمام** ۱۳۷۹** ۱۵۶۸

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۱۳۲۷۵۲


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ