رییس کل بیمه مرکزی: اصلاحات لایحه قانون بیمه شخص ثالث

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

رییس کل بیمه مرکزی: اصلاحات لایحه قانون بیمه شخص ثالث

رییس کل بیمه مرکزی:
اصلاحات لایحه قانون بیمه شخص ثالث

رییس کل بیمه مرکزی از انجام اصلاحات بر روی لایحه قانون بیمه اجباری شخص ثالث وسایل نقلیه موتوری از سوی این نهاد نظارتی بر صنعت بیمه خبر داد.

به گزارش ممتازنیوز، محمدابراهیم امین با بیان اینکه لایحه قانون بیمه اجباری شخص ثالث را از دولت پس گرفتیم تا اصلاحات جدید را نهایی کنیم،‌ گفت: اصلاحاتی را در این لایحه پیشنهاد کردیم تا در حق بیمه شخص ثالث ریسک خودرو و راننده لحاظ شود.
به گزارش ایسنا، قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسؤولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث که مدت آزمایشی پنج‌ساله‌اش در شهریور ماه سالجاری به اتمام رسید نیازمند اصلاحاتی بود که به دلیل قرار گرفتن در فضای انتخابات نه دولت گذشته لایحه اصلاحی آماده شده را به مجلس ارائه کرد و نه نمایندگان مجلس فرصت کردند تا طرح آماده و اعلام وصول شده در اسفند را بررسی و در صحن علنی مطرح کنند، لذا با تغییر دولت، نمایندگان مجلس برای جلوگیری از بروز مشکلات، این مدت آزمایشی را تا سال آینده تمدید کردند.
بر همین اساس نیز بیمه مرکزی در دوره ریاست جدید لایحه آماده شده قبلی را از دولت پس گرفته و نظرات جدیدی در آن پیشنهاد کرده است، نظراتی که حق بیمه پرداختی از سوی بیمه گذاران جهت بیمه کردن خودروهایشان را واقعی می‌کند چرا که در حال حاضر خودروهای دارای ایمنی پایین و ریسک بالا برای تصادف و همچنین رانندگان پر خطر به همان اندازه حق بیمه پرداخت می‌کنند که رانندگان کم خطر و خودروهای سالم.
لذا پیشنهاد لحاظ شدن ریسک خودرو و راننده در قانون بیمه شخص ثالث گامی بلند برای جلوگیری از ایجاد حوادث و هزینه‌های جانی،‌مالی فرهنگی و اجتماعی به همراه خواهد داشت و با اعمال آن بخشی از آرامش و امنیت توسط بیمه اجرایی خواهد شد.


پرشین خودرو |
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ