زورآزمایی مجلس و دولت بر سر ری/ قاضی پور: هدف دولت سیاسی است

به گزارش خبرآنلاین، استانداری تهران در تلاش است تا طی سه ماه آینده جداسازی شهرری از پایتخت انجام و شهردار آن انتخاب شود.
تصمیمی که بر اساس مصوبه دولت است. هیات دولت در آخرین جلسه تیرماه خود ارتقا فرمانداری شهرستان ری به فرمانداری ویژه و تاسیس شهرداری مستقل برای این شهرستان را تصویب کرد.
محمدرضا محمودی معاون عمرانی استانداری تهران می گوید «این جدا سازی مصوبه دولت است و کاری قانونی است و باید انجام شود» جدیتی که با مخالفت جمعی از نمایندگان مجلس مواجه شده است.
نادر قاضی پور عضو هیات رئیسه فراکسیون مدیریت شهری در گفت‌وگو با خانه ملت، از تهیه یک طرح دو فوریتی در مجلس با هدف جلوگیری از اقدام رئیس جمهور به جهت جدایی شهر ری از تهران خبرداد و تصریح کرد: اکثریت مجلسی‌ها مخالف این اتفاق هستند و با ارائه این طرح دو فوریتی تلاش می‌کنیم تا مانع تحقق این تصمیم دولت شویم.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نداشتن توان مالی شهرداری شهرری، ادامه داد: هم اکنون شهرداری تهران برای تامین هزینه‌های بسیار بالای شهرری از اعتبارات و بودجه مناطق شمالی استفاده می‌کند، چگونه می‌توان آن را به سیل اعتبارات شمال شهر به شهرری تغییر بدهد؟
وی افزود: در صورتی که شهرری از تهران جدا شود، مدیریت یک‌پارچه شهری از هم می‌پاشد و شهرداری شهرری نیز توان کنترل و مدیریت حوادث را نحو احسن نخواهد داشت، از سویی دیگر نیز خدمات خاص و ویژه شهرداری تهران به این منطقه دیگر تعلق نمی‌گیرد.
این نماینده مجلس نهم بیان کرد: پایتخت امروز، شهری زیبا و مدرن است که با تلاش‌های شهرداری به اینجا رسیده است. بنابراین باید این فرصت را نیز به شهرری داد تا از این خدمات استفاده کند و به عنوان یکی از مناطق شهر تهران از خدمات جامع و کامل شهرداری استفاده کند. قاضی‌پور گفت: جدایی ری از تهران به مصلحت مردم شهرری نیست؛ زیرا در این صورت دیگر نمی‌توانند امیدی به رشد عمرانی، ترافیکی و زیباسازی داشته باشند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس (رهروان ولایت) یادوآر شد: با توجه به خدمات شهرداری تهران، شهرری امروز به عنوان یکی از مناطق پیشتاز تهران در حوزه‌های مختلف مطرح است، اما همچنان به بهره گیری از خدمات شهرداری تهران نیاز دارد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هدف دولت از استقلال فرمانداری و استانداری ری را هدفی سیاسی خواند و اعلام کرد: تنها هدف دولت این است که شهرری یک نماینده مستقل در مجلس داشته باشد؛ اما در واقع و به دور از این اهداف سیاسی، حذف شهرری از تهران به نفع این منطقه و مردم آن نیست.
/۲۷۲۷

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *