سعیدلو: «نه شرقی، نه غربی»، جوهره اصلی نم است

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین مستقر در ستاد خبری اجلاس عدم تعهد، در حاشیه دومین روز نشست وزیران امور خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، آیین رونمایی از ۱۰ جلد کتاب با محوریت جنبش عدم تعهد با حضور علی سعیدلو برگزار شد.
در این مراسم معاون امور بین الملل رئیس جمهور در این مراسم از کتاب های «جنبش عدم تعهد به روایت اسناد از باندونگ تا تهران»، «جنبش عدم تعهد در گذر تاریخ»، «کتابشانی جنبش عدم تعهد»، «بیانیه های پایانی ۱۵ اجلاس گذشته به زبان انگلیسی»، «مجموعه کامل مقالات ارائه شده در کنفرانس علمی جنبش عدم تعهد»، «مجموعه آرا و اندیشه های رئیس جمهور پیرامون مسائل جهانی»، «مجموعه آرا و اندیشه های رئیس جمهور پیرامون مسائل جهانی»، «مدیریت مشترک جهانی، فصلنامه دولت اسلامی با محوریت جنبش عدم تعهد»، «جنبش عدم تعهد، همبستگی برای صلح و امنیت» رونمایی کرد.
سعیدلو در این مراسم گفت: لازمه یک جنبش پویا این است که در حاشیه اجلاس های آن تلاش های گسترده ای در زمینه های مختلف انجام شود.
وی با بیان این که امروز، روز چهارم اجلاس و روز دوم نشست وزیران امور جارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد است، گفت: نتایج روز نخست اجلاس وزیران بسیار خوب بود و یکی از نقاط بارز آن این بود که اسناد با آرامش و همدلی بررسی و تدوین شد.
وی با بیان این که در اجلاس وزیران کمیته های خوبی طراحی و تشکیل شد، گفت: ملت ها از جنبش عدم تعهد انتظاراتی دارند.
سعیدلو تاکید کرد: در قانون اساسی ایران، بر «نه شرقی و نه غربی» تاکید شده است و این همان جوهره اصلی جنبش عدم تعهد است.
/۲۹۲۹۵
 

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *