سقف شهریه دکتری شبانه؛ ۵۵ میلیون تومان

دوشنبه ۱۹ تیر – ۰۷:۱۴:۰۷ ب.ظ

نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
بزرگنمایی:  

خبرگزاری آریا – وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: شهریه دانشجویان دوره دکترای شبانه ۴۵ تا ۵۵ میلیون تومان است و اگر دانشگاهی رقمی بیش از این از دانشجویان دریافت کند تخلف کرده است. 
به گزارش خبرگزاری آریا ، کامران دانشجو در حاشیه دیدار با هیئت عراقی با رد افزایش چند برابری شهریه های دوره شبانه افزود: اگر دانشگاهی در زمینه دریافت شهریه تخلفی دارد دانشجویان می توانند گزارش کنند تا بررسی شود.
وزیر علوم افزود: هزینه سرانه هر دانشجو در دوره کارشناسی برای وزارت علوم ده تا ۱۲ میلیون تومان است و از آنجایی که در دوره های شبانه مازاد بر ظرفیت دانشجو پذیرش می شود تا افراد متقاضی وارد دانشگاه شوند، هزینه های دریافتی برای دوره های دکتری برای دانشجویان خارج از ظرفیت است.
دانشجو تصریح کرد: از دانشجویان داخل ظرفیت، به هیچ عنوان شهریه ای دریافت نمی شود  اما افرادی که متقاضی ورود به دانشگاه خارج از ظرفیت هستند باید شهریه بپردازند تا هزینه هایی از جمله حقوق استاد، تجهیزات و مکان تحصیل تامین شود.
وی افزود: اگر فردی بخواهد در کشورهایی از نظر کیفی همطراز با ایران تحصیل کند برای دوره دکتری باید ۲۵۰ تا۳۰۰ میلیون تومان هزینه کند براین اساس با توجه به کیفیت دانشگاههای داخلی و در نظر گرفتن این موضوع که این دانشجویان خارج از ظرفیت در دانشگاهها پذیرش می شوند دریافت این مقدار هزینه مناسب است. تبادل دانشجو حاصل دیدار هیات ایرانی و عراقی
وزیر علوم گفت : تبادل دانشجو با کشور عراق و ایجاد کمیته پژوهش و فناوری از تصمیمات دیدار با وزیر علوم عراق بود.
کامران دانشجو، پس از دیدار با وزیر علوم کشور عراق که در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد گفت: پس از سفر هیأت ایرانی به عراق در سال گذشته، وزیر علوم عراق نیز امروز به ایران آمد.
دانشجو افزود: تفاهمنامه ای در سفر هیأت ایرانی به عراق امضا شد که بر اساس آن یکی از معاونان وزارت علوم چهار سفر به منظور اجرایی کردن تفاهمنامه به عراق داشت و هماهنگی های لازم با مسئولان عراقی انجام شد.
وی گفت: در جلسه امروز نیز که وزیر علوم عراق به همراه هیأتی به ایران آمده است ، مقرر شد کمیته پژوهش و فناوری تشکیل و تحقیقات مشترکی میان متخصصان دو کشور تعریف شود.
وزیر علوم افزود: بر این اساس در این جلسه سه رئیس پژوهشگاه، وزارت علوم نیز در ملاقات با هیأت عراقی حضور داشتند.
دانشجو با اشاره به موضوع تبادل دانشجو با عراق گفت: در این زمینه مقرر شد ۵۰۰ نفر از دانشجویان عراقی در دانشگاه های ایران پذیرش شوند که این تعداد از مجموع ۱۰ هزار دانشجویی است که قرار است دولت عراق در کشورهای دیگر آنها را بورسیه کند.
وی افزود: همچنین ۴۰۰ نفر از دانشجویان عراقی را نیز وزارت علوم بورسیه خواهد کرد و در مجموع ۹۰۰ دانشجو برای تحصیلات عالی به ایران می آیند.

کد خبر: ۲۰۱۲۰۷۰۹۱۹۱۴۰۷۳۱۶


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ