سمی که زیبا می‌کند!

بوتاکس از ایجاد چروک اضافه روی پوست خودداری می‌کند و با انجام نشدن تزریق، چروک‌ها به میزان قبل از تزریق باز می‌شود و در طول مدتی که بوتاکس تزریق شده چروکی اصافه نمی‌شود.

به گزارش بی باک به نقل از ایسنا: امروزه استفاده از داروها و اعمال جراحی زیبایی روز به روز در حال گسترش است، به گونه‌ای که طبق آمارها در کشورمان ایران سالانه بیش از ۱۰۰ هزار عمل زیبایی بینی انجام می‌شود. یکی دیگر از داروهای زیبایی که استفاده از آن در کشور در حال افزایش است تزریق بوتاکس است. بوتاکس سمی است که به جوان سازی و زیبایی پوست کمک می‌کند.
 
دکتر علی ابراهیمی، متخصص پوست بوتاکس را از جمله داروهایی عنوان کرد که باعث مهار حرکت عضلات در نواحی تزریق می‌شود و چروکی که در اثر حرکت و یا اخم در پیشانی و یا به هنگام خندیدن در اطراف دهان ایجاد می‌شود را برطرف می‌کند.
 
وی با اشاره به این‌که بوتاکس روند افزایش چروک را متوقف می‌کند، اظهار کرد: بوتاکس از ایجاد چروک اضافه روی پوست خودداری می‌کند و با انجام نشدن تزریق، چروک‌ها به میزان قبل از تزریق باز می‌شود و در طول مدتی که بوتاکس تزریق شده چروکی اصافه نمی‌شود.
 
وی تصریح کرد: بوتولونیم سمی است که در خیلی از موارد توسط باکتری تولید می‌شود و باعث مهار حرکت عضلات می‌شود و بوتاکس یک هزارم رقیق شده و ضعیف شده این سم است که هیچ گونه مشکلی را برای فرد ایجاد نمی‌کند.
 
به گفته ابراهیمی، بوتاکس کاربردهای طبی دیگری نیز دارد، اما شایعترین کاربرد آن در زیبایی است.
 
این متخصص پوست خاطرنشان کرد: بوتاکس داروی موثری برای رفع میگرن نیز است و می‌تواند به مدت چهار تا ۵ ماه میگرن را از بین ببرد. برای رفع اسپاسم‌ها و تیک‌های ناگهانی یا رفع تعریق شدید کف دست و یا زیربغل به مدت چند ماه نیز می توان از تزریق بوتاکس استفاده کرد.
 
ابراهیمی درباره عوارض تزریق بوتاکس، عنوان کرد: انجام هر عملی عوارض مخصوص به خود را دارد. بوتاکس نیز مانند سایر عمل‌ها عوارضی دارد که در مدت ۴ یا ۵ روز و یا نهایتا ۱۰ تا ۱۵ روز برطرف می‌شود. خون مردگی در جای تزریق، سردردهای گذرا و افتادگی پلک از جمله عوارض تزریق این دارو است.
 
وی، تکرار تزریق بوتاکس را از جمله محاسن این دارو عنوان کرد و افزود: تکرار تزریق این دارو موجب می‌شود تا افرادی که تزریق انجام داده‌اند و از آن راضی نبوده‌اند بعد از چهار تا ۶ ماه بتوانند با تکرار نکردن تزریق به حالت اول خود برگردند.
 
این متخصص پوست و زیبایی، مهمترین مورد منع مصرف بوتاکس را استفاده از آن در دوران بارداری و شیردهی عنوان کرد.
 
وی تصریح کرد: در بیمارانی که مبتلا به میاستنی گراویس(ضعف وخیم عضلانی) هستند تزریق بوتاکس به علت نبود زمینه سیناپس عصبی مجاز نیست.
 
ابراهیمی افزود: همچنین بیماران مبتلا به میاستنی گراف و گیلن باره ( یک نوع بیماری اعصاب محیطی)هستند نیز باید از تزریق این دارو پرهیز کنند.
 
وی یادآور شد: برای تزریق بوتاکس باید به افراد متخصص مراجعه شود تا از بروز هر گونه مشکلی در این زمینه جلوگیری گردد.


ممتازنیوز/momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ