سیگاری ترین مردم دنیا را بشناسید

در حالی که مصرف سیگار در کشورهای توسعه یافته به شدت در حال کاهش است اما در کشورهای شرق اروپا این آمار در حال افزایش است.

ممتازنیوز : در حالی که مصرف سیگار در کشورهای توسعه یافته به شدت در حال کاهش است اما در کشورهای شرق اروپا این آمار در حال افزایش است.

تبلیغات گسترده درباره مضرات سیگار گویا در جهان غرب موثر افتاده و برخی از کشورها مانند آمریکا آمار سیگاری هایش از سال ۱۹۶۵ تقریبا نصف شده است.

این آمار در مورد کشورهای شرق اروپا که اتفاقا در مصرف مشروبات الکلی هم گوی سبقت را از دیگران ربوده اند بسیار تکان دهنده است.

جدول زیر نشان دهنده تعداد نخ سیگاریست که به مقیاس هر بزرگسال در یک سال دود می شود آنهم در ده کشور رکورد دار در دود کردن سیگار.

البته اگر این مقیاس بر حسب درآمد اختصاص یافته مردم به دخانیات باشد جدول متفاوت شده و کشورهای فقیرتروکشورهای آفریقایی بالاتر می آیند.

در این جدول ایران با میانگین ۷۶۴ نخ سیگار برای هر بزرگسال در جایگاه ۶۷ ام و عراق با ۷۸۴ نخ در جایگاه ۶۶ ام است کشور ترکیه که همیشه مردمش به سیگاریترین مردم دنیا معروف بودند در این جدول با ۱.۴۹۹ نخ جایگاه آبرومندانه ۳۰ ام را دارد.

ردیف

کشور

تعداد نخ سیگار مصرفی

۱

یونان

۳.۰۱۷

۲

اسلوونی

۲.۵۳۷

۳

اوکراین

۲.۵۲۶

۴

بلغارستان

۲.۴۳۷

۵

جمهوری چک

۲.۳۶۸

۶

مقدونیه

۲.۳۳۶

۷

روسیه

۲.۳۱۹

۸

مولداوی

۲.۲۳۹

۹

اسپانیا

۲.۲۲۵

۱۰

بوسنی

۲.۱۴۵

طبقه بندی: اخبار مهم   |   تعداد بازدید: ۱۰۰ نفر   |   تاریخ انتشار: سه شنبه ۴ مهر
برچسب: , استعمال دخانیات ،, سیگار, سیگاری, سیگاری ترین مردم جهان, سیگاری ترین مردم جهان معرفی شدند


مجله اینترنتی عکس ، دانلود اهنگ ، اس ام اس ، اخبار روز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ