شرایط پیش‌روی روند بررسی کلیات بودجه بعد از رد آن در تلفیق

۲۱فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

01-382.jpg

سخنگوی کمیسیون تلفیق دو شرط را پیش‌روی روند بررسی کلیات لایحه بودجه ۹۲ بعد از رد آن در این کمیسیون، متصور دانست.

جعفر قادری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درتوضیح چگونگی روند بررسی کلیات لایحه بودجه ۹۲ در مجلس بعد از رد آن در کمیسیون تلفیق گفت: در این رابطه دو شرط پیش‌رو است یکی این که بیش از ده نفر از نمایندگان تقاضای تجدیدنظر در مصوبه رد کلیات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق را بدهند که در این صورت این تقاضا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: اگر بعد از بررسی، این تقاضا مورد موافقت بیش از دو سوم نمایندگان تلفیق در رای‌گیری قرار گیرد آنگاه کمیسیون تلفیق با تصویب کلیات وارد بررسی جزییات لایحه بودجه می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق اضافه کرد: حالت دوم این است که نمایندگان تقاضای تجدید نظر در رای کمیسیون تلفیق درمورد رد کلیات لایحه بودجه را ندهند که در این صورت کلیات به صحن علنی برای بررسی کلیه نمایندگان ارائه می‌شود تا در مجلس بعد از استماع نظرات موافقان و مخالفان کلیات، رای‌گیری صورت گیرد.

وی افزود: در این شرایط درصورت موافقت مجلس با کلیات، لایحه برای بررسی جزییات به کمیسیون تلفیق ارائه می‌شود در غیر این صورت نیز لایحه به دولت برای اصلاح ارائه خواهد شد.

قادری همچنین خاطر نشان کرد: قرار بود که درصورت تصویب کلیات لایحه بودجه، جلسه بعدی کمیسیون تلفیق در روز دوشنبه ۲۶ فروردین تشکیل شود که با رد کلیات مشخص نیست که جلسه بعدی چه زمانی برگزار می‌شود.

وی گفت که برگزاری جلسه بعدی کمیسیون تلفیق منوط به تقاضای نمایندگان برای تجدیدنظر در مصوبه تلفیق یا بررسی کلیات در صحن است.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ