شروع مهرماه در پایتخت با ۵ روز هوای ناسالم / آغاز شمارش معکوس برای ایجاد پدیده اینورژن در تهران

آذر ۱۴۰۰

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: شهروندان تهرانی امسال در هفته اول مهرماه ۵ روز هوای ناسالم تنفس کردند و تنها ۲ روز هوای پایتخت سالم بوده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران دکتر یوسف رشیدی  با بیان اینکه متاسفانه سال هاست که پایتخت نشینان از هوای پاک محروم می باشند و اغلب روزهای سال هوای تهران ناسالم است گفت: در هفته اول مهرماه سال ۹۰ تهران ۶ روز هوای ناسالم و ۱ روز هوای سالم داشته و از هوای پاک محروم بوده است که این وضعیت دقیقا در هفته اول مهرماه سال قبل نیز تکرار شده است.
 
وی ادامه داد: مهرماه امسال نیز با هوای ناسالم برای تهرانی ها آغاز شد، چنانچه ۵ روز هوای پایتخت ناسالم  و ۲ روز هوای شهر سالم بوده است.
 
رشیدی تصریح کرد: با وجود آنکه همه شهروندان آلودگی هوا را اصلی ترین و مهمترین معضل تهران می دانند و رفع این معضل را خواستار می باشند اما با توجه به اینکه به صورت ریشه ای با این معضل برخورد نمی شود آلودگی هوا به قوت خود در پایتخت باقی است.
 
وی ادامه داد: مناسب نبودن کیفیت خودروهای تولیدی و کیفیت سوخت، افزایش لجام گسیخته خودروهای شخصی و موتورسیکلت ها، تردد خودروهای فرسوده در شهر، کافی نبودن ظرفیت سیستم حمل و نقل عمومی متناسب با جمعیت و… از جمله مسائلی است که سبب ایجاد الودگی هوا در شهرهای بزرگ از جمله تهران شده  که این مشکلات تنها با عزم ملی قابل رفع شدن است.
 
رشیدی با بیان اینکه هرساله با آغاز فصل سرما شاهد افزایش آلودگی هوا در تهران و دیگر کلان شهرهای کشور هستیم گفت:  با سرد شدن زمین و کاهش دما ، معمولا از اواخر آبان و به ویژه در آذر و دی ماه حالت اینورژن در تهران ایجاد می گردد و آلودگی هوا به اوج خود می رسد.
 
مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: متاسفانه طی سال های قبل تنها زمانی که آلودگی هوا به اوج خود می رسید این موضوع مورد توجه مسئولین قرار می گرفت و راه کارهایی موقت برای حل این معضل مطرح می شد اما امید است که رفع معضل آلودگی هوا به طور جد در دستور کار تمام دستگاه ها و ارگان های ذی ربط قرار گیرد و اقدامات اساسی برای حل این معضل اجرایی شود./


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. Reagan گفت:

    usa internet gambling
    casino real money
    best gambling games android

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ