شهرداری به درج نام شهردار در سنگ قبر "نیما یوشیج" واکنش نشان داد

شهرداری درخصوص درج نام شهردار بر سنگ یادبود «نیما یوشیج» واکنش نشان داد.

شهرداری به درج نام شهردار در سنگ قبر "نیما یوشیج" واکنش نشان داد

به گزارش ممتاز نیوز، عبدالمطهر محمدخانی، سخنگوی شهرداری تهران گفت: همکاران فرهنگی یکی از نواحی شهرداری منطقه ۲۰ برای نکوداشت نام نیما یوشیج سنگ یادبودی برای نصب در محل دفن سابقش در امامزاده عبدالله تهیه کردند و بر روی این سنگ یادبود بدون هیچ دخل و تصرفی همان متنی که بر روی سنگ قبر اصلی نوشته شده را بر این سنگ حک کردند.

وی افزود: متاسفانه براساس سلیقه و تصمیم فردی یکی از همکاران، نام شهردار تهران نیز بر روی این سنگ یادبود، نوشته شده بود که با تذکر مرتضی امیری اسفندقه، دستیار ویژه شهردار تهران در حوزه ادبیات و شعر فارسی، بلافاصله متن روی سنگ اصلاح می‌شود.

محمدخانی گفت: نه‌تنها نام شهردار تهران از روی این سنگ یادبود برداشته شده بلکه نحوه نصب و قرارگیری آن نیز اصلاح شد تا کاملا تداعی‌کننده یادبود این شاعر فقید باشد. با این حال قرار شد تا یک سازه کوچک به عنوان یادبود مرحوم نیما یوشیج طراحی و در همین محل نصب شود.

سخنگوی شهرداری تهران اضافه کرد: درج نام شهردار یا اشاره به عنوان بسیجیان، با روح و تفکر بسیجی که فراری از شهرت و به دنبال گمنامی است، در تضاد و برای مدیران شهری در همه بخش‌ها مشخص است که زاکانی از این دست رفتارها نه‌ تنها استقبال نمی‌کند بلکه قطعا دستور برخورد با این دست رفتارهای اشتباه را خواهد داد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ