شهریاری و پزشکیان اعضای ناظر کمیسیون بهداشت در کمیسیون تلفیق شدند

اردیبهشت ۱۴۰۰
ممتاز نیوز: عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با یادآوری انتخاب دو نفر از اعضای این کمیسیون برای عضویت در کمیسیون تلفیق جهت بررسی لایحه بودجه سال کل کشور،‌ گفت: بعد از رای‌گیری انجام شده حسینعلی شهریاری و مسعود پزشکیان به عنوان نمایندگان کمیسیون بهداشت برای حضور در کمیسیون تلفیق انتخاب شدند.

رسول خضری در گفت وگو با خانه ملت،‌ در تشریح جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزود: در این جلسه حسینعلی شهریاری و مسعود پزشکیان به عنوان دو نفر از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان برای عضویت در کمیسیون تلفیق جهت بررسی لایحه بودجه سال کل کشور انتخاب شدند.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی،‌ با یادآوری حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ادامه داد: کامران دستجردی نماینده اصفهان از دکتر هاشمی سوالی پیرامون سبب انتصاب رئیس دانشگاه اصفهان داشت و نسبت به این اقدام معترض بود که با توضیحات وزیر بهداشت، نماینده سوال کننده قانع شد.

وی، با تاکید بر اینکه بررسی لایحه بودجه سال ۹۳ با حضور معاونان برنامه ‌ریزی،‌ پشتیبانی و درمانی وزارت بهداشت و مسئولان سازمان بیمه سلامت از دیگر برنامه‌های امروز کمیسیون بود،‌ تصریح کرد: با وجود آنکه بعضی‌ها بر این باورند که بودجه امسال سلامت ۱۴ درصد رشد داشته است اما با کمی بررسی متوجه خواهیم شد این مبلغ بسیار ناچیز است.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ تاکید کرد: بخشی از ۱۴درصدی که به بودجه سلامت اضافه شده است باید به بدهی‌های وزارت بهداشت اختصاص یابد زیرا این وزارتخانه به مجموعه‌های زیر پوشش خود مبالغی را بدهکار است که با احتساب آنها می‌توان گفت تنها ۶ درصد به بودجه سلامت افزوده شده است که این میزان بودجه نمی‌تواند دردی از بخش بهداشت و درمان دوا کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی‌، گفت: در بحث و بررسی لایحه بودجه ۹۳ در حوزه سلامت بعضی نیز معتقد بودند که بودجه در این بخش افزایش یافته است اما من معتقدم که این افزایش تنها بخش کوچکی از مشکلات را می‌تواند رفع کند.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *