شورای نگهبان فهرست معتمدان وزارت کشور را تائید کرد

ایران > انتخابات
معاون سیاسی وزارت کشور، با بیان اینکه آخرین لیست معتمدان ارائه شده از سوی وزارت کشور به شورای نگهبان شب قبل توسط این شورا تائید شد، گفت: بعد از تائید فهرست معتمدان توسط شورای نگهبان، وزرات کشور ظرف مدت یک هفته ملکف است که هیات اجرایی را تشکیل دهد.

صولت مرتضوی در مورد زمان تشکیل هیات اجرایی انتخابات، اظهارداشت: وزارت کشور در روز در روز ۱۲ اسفند بدون یک لحظه تاخیر با استناد ماده ۳۱ اصلاح قانون انتخابات فهرست ۳۰ نفر از متعمدین را تقدیم شورای نگهبان کرد و شورای نگهبان هم براساس بررسی هایی که با توجه به قانون انجام داده بود اولین پاسخ را پنجشنبه هفته قبل به وزارت کشور اعلام کرد.

معاون سیاسی وزارت کشور، ادامه داد: از آنجائیکه تعداد معتمدین تائید صلاحیت شده به حدنصاب نرسید برای تکمیل این فهرست ۳۰ نفره تاکنون وزارت کشور چند لیست را به هیات نظارت تقدیم کرده است.

وی که با خبرگزاری مهر گفتگو کرده است، همچنین در واکنش بعضی انتقادها نسبت به وزارت کشور مبنی براینکه در تشکیل هیات اجرایی تعلل کرده است، این انتقادات را به سبب عدم اشراف بر قانون خواند و گفت: در هیج جای قانون زمان تشکیل هیات اجرایی مشخص نشده است و به صراحت در قانون آمده که بعد از تائید فهرست معتمدان توسط شورای نگهبان، وزرات کشور ظرف مدت یک هفته ملکف است که هیات اجرایی را تشکیل دهد.

مرتضوی گفت: شب قبل آخرین لیست ارائه شده از سوی وزارت کشور توسط شورای نگهبان تائید شد بنابراین با مشخص شدن ۳۰ معتمد ظرف یک هفته هیات اجرایی تشکیل خواهد شد.

معاون سیاسی وزارت کشور، خاطرنشان کرد: وزارت کشور قصد تاخیر در اجرای قانون را نداشته و بر عمل به وظیفه اش در چارچوب قانون تاکید دارد.

مرتضوی همچنین در پاسخ به این سوال که وزارت کشور چه تصمیمی در خصوص نوع برگزاری مناظره های انتخاباتی در رسانه ملی گرفته است، گفت: باید صداوسیما پیشنهادهای خود را به کمیسیون نظارت بر فعالیت های تبلیغاتی کاندیداهای تائید صلاحیت شده که ریاست آن با وزیر کشور است، ارائه کند تا تصمیمات لازم اتخاذ شود.

شب قبل سخنگوی شورای نگهبان از ارایه لیست ۳۰ نفره معتمدان عضو هیات اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری توسط وزارت کشور و رفت و آمد چند باره این لیست میان شورای نگهبان و وزارت کشور خبر داده بود.


RSS
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ