صالحی: کاندیدای ریاست جمهوری نمی‌شوم

جام جم آنلاین: علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه ایران با صراحت اعلام کرد که برنامه‌ای برای کاندیداتوری ریاست جمهوری ندارد و در انتخابات سال آینده کاندیدا نخواهد شد.

“علی‌اکبر صالحی” عصر دیروز در بازدید از روستای «قیزقاپان»، از توابع شهرستان زلزله‌زده هریس در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: برنامه‌ای برای کاندیدا شدن در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ندارم.

وی که برای بازدید از مناطق زلزله زده به تبریز سفر کرده است، همچنین افزود: حامل پیام تسلیت مسئولان کشورهای مختلف جهان به ویژه شرکت کنندگان در اجلاس سران غیر متعهدها به مردم زلزله‌زده و مصیبت دیده آذربایجان‌شرقی هستم.

وی گفت: از زمان وقوع زلزله، مسئولان کشورهای مختلف از دورترین نقاط جهان با ارسال پیام‌هایی با زلزله‌زدگان ابراز همدردی کردند.

صالحی ادامه داد: تعدادی از این کشورها کمک‌های نقدی خود را به ایران ارسال کردند.

وی اظهار امیدواری کرد، وزارت امور خارجه بتواند در روند رفع مشکلات مردم زلزله‌زده گامی را بر‌دارد.

صالحی با بیان اینکه نقطه نقطه ایران به هم آمیخته است، گفت: من از مجموعه افرادی  که به صورت شبانه‌روزی برای رفع  مشکلات زلزله‌زدگان تلاش می‌کنند می‌خواهم با برنامه‌ریزی مناسب شرایط زندگی را برای این عزیزان مصیبت دیدگان بهتر کنند.

وی ادامه داد: حضور خیران از اقصی نقاط کشور در این مناطق نشان می‌دهد که در شرایط خاص همگی به کمک هم می‌آییم‌.

وزیر امور خارجه اظهار کرد: کمک‌های بالقوه و بالفعل خارجی همچنان ادامه دارد و اگر باز هم اعلام نیاز ‌کنیم کمک‌های بیشتری به کشور سرازیر می‌شود ولی تا کنون به حول قوه الهی اغلب نیاز‌ها را خودمان رفع کرده و می‌کنیم.(فارس)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ