نجات مسافران هواپیمای در حال سقوط با چتر نجات

روشی جالب برای نجات مسافران در حال سقوط

مهندسان هوا و فضا هواپیمایی طراحی کرده اند که در هنگام سقوط می تواند به راحتی جان مسافران را نجات دهد.

نجات مسافران  هواپیمای درحال سقوط

گروهی از مهندسان هوا و فضا برای نجات مسافران هواپیماهای مسافربری طرحی جدید ارائه کرده‌اند. در این طرح کابین مسافران می‌تواند در موقع خطر جدا شده و با استفاده از چتر نجات فروید بیاید.

این کابین جدا شدنی هواپیما می‌تواند در هر زمان از جمله هنگام برخاست، موقع پرواز یا فرود از هواپیما جدا شده و اجازه دهد تا مسافران با خیال راحت در آب یا در زمین فرود بیایند. این کار توسط چترهای نجات متصل به کابین که به طور خودکار و با جدا شدن کپسول پایینی از هواپیما باز می‌شوند، صورت می‌گیرد.

 

جدا شدن کابین از هواپیمای در حال سقوط

جدا شدن کابین از هواپیمای در حال سقوط

 

نجات مسافرات در هنگام سقوط

نجات مسافرات در هنگام سقوط

 

در طراحی این فناوری از الیاف کولار و ترکیبات کربن برای بدنه، بال‌ها، فلپ‌ها، باد شکن‌ها، شهپرها و دم استفاده خواهد شد که این امر تا حدی می‌تواند سنگینی وزن چترهای نجات را جبران کند.

گردآوری:گروه سرگرمی ممتاز نیوز
momtaznews.com/entertainment

 

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
 1. ابولفضل شهبازی گفت:

  با سلام
  اینجانب ابوالفضل شهبازی تکنسین مکانیک و برق و الکترونیک هواپیما هستم و بدینوسیله اعلام می دارم که طرح و ایده اولیه نجات جان مسافرین را حدود پنج سال پیش با نام emergency safe tube – capsule به بخش طراحی و مهندسی دو شرکت ایرباس و بوئینگ ارائه کردم , در واقع این طرح یک کپسول چندلایه از الیاف کربن و تیوپ ویژه و مقاومی می باشد که در موقع سانحه از طریق گازی مثل نیتروژن پر شده و سپس از هواپیما جدا شده و دو یا سه چتر بزرگ آن را به زمین می رساند .ولی شرکت بوئینک اعلام داشت که بدلیل اینکه ایران در تحریم بسر می برد از اجرا و پذیرفتن طرح مذکور خودداری می کند و و خانم الیزابت هارال از شرکت ایرباس طی یک نامه به ایمیلم گفت که طرح بنده را در اتاق بایگانی قرار داده و فعلا بلحاظ بودجه اولویتی برای اجرای آن نیست و حالا بعد پنج سال می بینم که یک مهندس اکراینی عینا طرح بنده را با کمی تغییرات کوچک اجرا کرده بدون اینکه حقوق بنده را در نظر بگیرند و یا اینکه با اینجانب تماسی گرفته شود .
  ضمنا اینجانب آمادگی لازم برای مصاحبه با زسانه های ذیزبط را دارم.
  باتشکر
  موبایل:۰۹۳۹۷۷۸۰۰۸۵
  ایمیل : abolfazl _shahbazi37@yahoo.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *