طرح جدید مسکن در تهران

جام جم آنلاین: معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز اجرای طرح «کلید به کلید» در بافت فرسوده در یکی از مناطق تهران خبر داد و گفت: براساس این طرح، هر یک از اعضای محله که تمایل داشته باشند، واحد خود را تحویل می‌دهند و یک واحد نوساز تحویل می‌گیرند.

مجید کیان پور در خصوص اجرای پروژه کلید به کلید در بافت فرسوده، گفت: ساخت یک پروژه ۲۳۰ واحدی را در محله سیروس تهران به صورت الگو شروع کرده ایم که در یک ماه آینده عملیات اجرایی آن شروع می شود و سعی داریم که با استفاده از این پروژه در نوسازی محله ای تاثیر گذار باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: این طرح، «کلید به کلید» نام دارد و هر یک از اعضای محله که تمایل داشته باشند، واحد خود را به ما تحویل می دهند و یک واحد نوساز از این پروژه را تحویل می گیرند.

وی با بیان اینکه در این طرح بافت فرسوده در قالب یک محله جدید شکل می گیرد، اظهارداشت: به دنبال این هستیم که ۴۰۰ واحد دیگر را در همین محله در چند ماه آینده کلنگ زنی کنیم.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران در خصوص تفاهمنامه این شرکت با سازمان مدیریت بحران، اظهارداشت: تفاهمنامه ای سال گذشته به امضا رسید که ما همچنان برای اجرای این تفاهمنامه منتظر سازمان مدیریت بحران هستیم.

وی افزود: براساس این تفاهمنامه، به ازای تخریب هر پلاک در بافت فرسوده، تسهیلات داده می شود اما تاکنون موفق به اجرای این تفاهم نامه نشده ایم.

معاون وزیر راه وشهرسازی، تصریح کرد: این تفاهمنامه دو میلیون تومان برای ۵۰ هزار واحد در سال گذشته بود که امسال پیگیری می کنیم تا به مرحله اجرا برسد.

وی افزود: زمینه سرمایه گذاری در بافت فرسوده فراهم است و تمام سازندگان ذیصلاح می توانند وارد این پروژه ها شوند. (مهر)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ