طرح دو فوریتی استعفای کاندیدای ریاست جمهوری ۶ ماه قبل از انتخابات

ایران > انتخابات
تعدادی از نمایندگان مجلس با امضای طرحی دو فوریتی خواسته‌اند تا کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری هم ۶ ماه قبل از برگزاری انتخابات استعفا دهند.

فارس نوشت: حدود ۴۰نفر از نمایندگان مجلس با امضای طرح دو فوریتی خواسته‌اند تا کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری هم مثل کاندیدای انتخابات مجلس ۶ماه قبل از انتخابات از سمت‌های خود استعفا دهند. این طرح ، طرحی جدا از اصلاح قانون انتخابات است و در قالب دو فوریت امروز تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است؛ البته این طرح امروز اعلام وصول نشده ولی هیئت رئیسه مجلس امروز این طرح را تحویل گرفته است.

بر اساس این طرح، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری مشمول قسمت الف ماده ۲۹ انتخابات مجلس شورای اسلامی می‌شوند. این طرح به عنوان یک ماده واحده برای اصلاح ماده ۳۵ قانون انتخابات ارائه شده است.

استنباط طراحان از ارائه این طرح این است که قانونگذار در زمان تدوین قانون انتخابات شرایطی را در نظر گرفته تا کاندیدا وضعیتشان یکسان باشد؛ مثلا یک نفر وزیر نباشد تا با استفاده از امکانات برای خود کار کند و در قانون انتخابات ریاست جمهوری هم باید این مسئله باشد. به طور مثال یک نفر که رجل سیاسی است یک امکاناتی ندارد باید با شخصی که وزیر است یکسان باشد.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *