عارف: اصلاح‌طلبان اجماع کنند کاندیدای انتخابات مجلس می‌شوم

گردآوری توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز

عارف: اصلاح‌طلبان اجماع کنند کاندیدای انتخابات مجلس می‌شوم

ایران > سیاست – ممتازنیوز:
محمدرضا عارف در جمع دانشجویان دانشگاه شهیدبهشتی گفت: در صورت اجماع اصلاح‌طلبان کاندیدای مجلس دهم خواهم شد و اگر اجماع صورت نگیرد به اجماع میان اصلاح‌طلبان کمک خواهم کرد.

به گزارش فارس، محمد‌رضا عارف عضو تشخیص مصلحت نظام همزمان با روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی، با اشاره به موضوع فتنه گفت: ۱۶ آذر نقطه عطفی برای انجمن‌های اسلامی است. جنبش دانشجویی به دو مرحله قبل و بعد از انقلاب تقسیم می‌شود، مرحله قبل از انقلاب از سال ۱۳۲۲ تا سال ۱۳۵۷ است که جنبش دانشجویی در این سال‌ها با چالش‌های جدی روبرو بوده است. بخش دوم از سال ۱۳۵۷ تاکنون است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه جنبش دانشجویی از اواسط سال ۸۰ و اواخر آن با رکود روبرو بوده است، یادآور شد: در دهه اول انقلاب اسلامی فضای خوبی در دانشگاه‌ها حاکم بود. در دهه دوم جنبش دانشجویی با اشکال‌هایی روبرو شد و در دهه سوم انقلاب رکود نسبی بر فضای دانشگاه حاکم گردید.

عارف با اشاره به دهه سوم انقلاب و رکود نسبی دانشجویان در آن سال‌ها، افزود: فضای دانشگاه در آن سال‌ها در اختیار گروه خاص قرار داشت و یک نگاه تک‌بعدی بر فضای دانشگاه حاکم بود که با تصمیمات سران انقلاب سازگاری نداشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دانشجویان باید در جهت اجرایی کردن سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ کوشش کنند و فضای دانشگاه را فضایی منطقی کنند و در راستای انقلاب اسلامی گام بردارند.

وی افزود: دانشجویان باید از شرایط تحلیل دقیقی داشته باشند و نسبت به توسعه کشور اهتمام بورزند.

عارف با بیان اینکه جنبش دانشجویی باید مورد نقد قرار بگیرد، افزود: آرمان‌گرایی، عدالتخواهی، حرکت در مسیر انقلاب اسلامی، اخلاق‌ورزی، خرد‌ورزی باید از مطالبات دانشجویان باشد.

وی خطاب به انجمن‌های اسلامی دانشجویان عنوان کرد: دانشجویان باید در دانشگاه بخصوص انجمن‌های دانشجویی اتاق‌های فکری را تشکیل دهند.

RSS
منبع: همشهری
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *