عجیب ترین خیابان های جهان +تصاویر

طولانی ترین خیابان جهان در کجا واقع شده است؟ و یا این که عریض ترین خیابان جهان در کجا کجاست؟ اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید این مطلب را تا پایان مطالعه کنید.

باشگاه خبرنگاران، خیابان ها، جاده ها و راه های عبوری از سالهای بسیار دور محل گذر انسانها و حیوانات و وسایل نقلیه بوده است. در هر شهر و روستا تعداد زیادی خیابان و راه های عبوری وجود دارد که هر روزه میلیون ها نفر از طریق آنها عبور و مرور می کنند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با ” ترین” ها در دنیا خیابان ها آشنا کنیم.

کوتاه ترین خیابان جهان
خیابان ابنزر پلیس در کیتنس اسکاتلند عنوان کوتاه ترین خیابان جهان را در کتاب رکورد های گینس از آن خود کرده است. طول این خیابان تنها ۲.۰۶ متر است و تنها یک آدرس در آن وجود دارد که متعلق به درب هتل مَکِیز است که در سال ۱۸۸۳ ساخته شده. به صاحب این هتل گفته شده بود که بر روی کوتاه ترین جهت ساختمان اسمی نوشته شود. نهایتاً در سال ۱۸۸۷ رسماً به نام خیابان خوانده شد.

قدیمی ترین مسیر حرکت در جهان
جاده ای در جنوب غربی شهر قاهره ، پایتخت مصر وجود دارد که با قدمت ۴۶۰۰ سال همچنان قدیمی ترین جاده جهان است. این جاده به طول نزدیک به ۱۵ کیلومتر و پهنای ۱٫۵ متر از گذشته های بسیار دور برای حمل نقل افراد و کالا در کناره رود نیل مورد استفاده قرار می گرفته است.

طولانی ترین بزرگراه جهان
این بزرگراه به طول ۴۸ هزار کیلومتر در قاره آمریکا از درون قلمرو ۱۵ کشور مختلف عبور می کند و بخشهای زیادی از آمریکای لاتین را به آمریکای شمالی وصل می کند. این جاده از کشورهایی مثل : کانادا ، آمریکا ، مکزیک ، پرو و السالوادور می گذرد.

عجیب ترین خیابان در انگلستان
بسیاری از شما مطمئنا از قوانین متفاوت رانندگی در کشور انگلستان مطلع هستند. در این کشور اتومبیل ها بایستی در سمت چپ رانندگی کنند که البته بر خلاف اکثر کشورهای جهان است. اما خیابان “Savoy Court ” تنها خیابان در این کشور است که اتومبیل ها بایستی در سمت راست برانند. دلیل این مسئله یک سنت قدیمی است که در گذشته رانندگان سمت راست خیابان اتومبیل خود را متوقف کرده و پس از رسیدن به مقصد و بدون نیاز به پیاده شدن از تاکسی می توانستند درب تاکسی را برای مسافر خود باز کنند.

باریک ترین خیابان جهان
در شهر ” روتلینگن” در ایالت ” بادن – ورتمبرگ” در کشور آلمان خیابانی به نام ” Spreuerhofstraße ” وجود دارد که عنوان باریک ترین خیابان جهان را یدک می کشد.این خیابان در سال ۱۷۲۷ میلادی و در جریان بازسازی شهر پس از آتش سوزی سال ۱۷۲۶ که به نابودی بخش بزرگی از شهر منجر شد ساخته شد. این خیابان در باریکترین نقطه ۳۱ سانتی متر و در عریض ترین نقطه پهنایی در حدود ۵۰ سانتی متر دارد.

عریض ترین خیابان جهان
خیابان ۹ جولای در شهر بوینس آیرس ، پایتخت کشور آرژانتین با عرضی در حدود ۱۱۰ متر به عنوان عریض ترین خیابان جهان شناخته می شود. این خیابان دو طرفه در هر سمت خود دارای ۶ باند است و بسیاری از نقاط دیدنی این شهر در کناره این خیابان قرار دارد. سفارت قدیمی فرانسه در آرژانیتن و مجسمه هرم سنگی از جمله نماهای زیبایی هستند که در این خیابان قرار دارند.

شیب دار ترین خیابان جهان
خیابان بالدوین در کشور نیوزلند در حال حاضر شیب دار ترین خیابان جهان است. این خیابان که در شهر داوندین ساخته شده است دارای شیبی در حدود ۳۵ درصد است و در زمانی که از بالا به پایین آن نگاه می کنید می توانید به شیب بالای آن پی ببرید. این پل دارای طول ۱۶۲ متر و ارتفاع ۴۷٫۲ متر است. برای پوشش روی این خیابان از بتن برای ترکیب شدن با آسفالت استفاده شده است تا پس از کشیده شدن بر روی زمین به ماندگاری ترکیبات آسفالت کمک کند.


۵۹۸٫ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *