علت ‌واژگونی اتوبوس زائران کربلا چه بود؟

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس گفت: عامل وقوع حادثه واژگونی اتوبوس حامل زائران کربلا در جاده کازرون ـ ‌شیراز خطای تاثیرگذار انسانی بوده است.

فارس: مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس گفت: عامل وقوع حادثه واژگونی اتوبوس حامل زائران کربلا در جاده کازرون ـ ‌شیراز خطای تاثیرگذار انسانی بوده است.

هوشنگ عشایری بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدیدی که از محل حادثه واژگونی اتوبوس حامل زائران کربلا داشته است، اظهار داشت: عامل وقوع حادثه در جاده کازرون – شیراز اشکال فیزیکی جاده و مشکل علائم یا پلیس راهور نبوده است بلکه علت خطای تاثیرگذار انسانی بوده هرچند باید کار‌شناسان موضوع، نظر قطعی را اعلام کنند.
 
وی ادامه داد: خط ترمز اتوبوس و نحوه وقوع حادثه و نقطه‌ای که حادثه در آن اتفاق افتاده همگی دلایل موجه برای اثبات خطای انسانی است.
 
عشایری با اشاره به وقوع حادثه در در محوری که جاده چهارباند رفت و برگشت دارد، ابراز داشت: اتوبوس دو بار به گاردریل‌های طرفین جاده برخورد کرده و سپس واژگون شده است.
 
مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس تصریح کرد: اتوبوس سرعتی بیش از حد مجاز داشته است اما نظر نهایی را پلیس راهور به اطلاع مردم می‌رساند.
 
وی ضمن تسلیت به مردم ایران و خانواده‌های زائران فوت شده اظهار داشت: تعداد کشته‌ها و مجروحان نشان دهنده سنگینی حادثه است.
 
 اتوبوس حامل مسافران که از سمت اهواز به حاجی‌آباد در حرکت بوده، ساعت ۳: ۲۵ بامداد امروز در منطقه دشت‌برم واژگون شده و به دره سقوط می‌کند و در پی آن حدود ۱۹ نفر کشته و ۲۳ نفر مصدوم شدند.


پایگاه خبری تحلیلی ممتاز | Momtaz News

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *