فرار رئیس جمهور سری‌لانکا به مالدیو

منابع خبری امروز چهارشنبه از فرار رئیس جمهور سریلانکا به خارج از این کشور با یک هواپیمای نظامی خبر دادند.

فرار رئیس جمهور سری‌لانکا به مالدیو

به گزارش ممتاز نیوز، بامداد امروز چهارشنبه، هواپیمای حامل “گوتابایا راجاپاکسه”، رئیس جمهور سریلانکا، پس از خروج از این کشور، در مالدیو فرود آمد. این درحالی است که معترضان همچنان به اشغال کاخ ریاست جمهوری در انتظار اعلام استعفای رئیس جمهور ادامه می‌دهند.

یکی از مقامات فرودگاه ماله (پایتخت مالدیو) به خبرگزاری فرانسه گفت که یک هواپیمای نظامی از نوع آنتونوف-۳۲ از کلمبو با ۴ سرنشین از جمله رئیس جمهور ۷۳ ساله، همسرش و یک محافظ در فرودگاه به زمین نشست.

وی افزود که به محض پیاده شدن از هواپیما، راجاپاکسه و همراهانش توسط پلیس به مقصد نامعلومی اسکورت شدند.

یک مقام امور مهاجرتی نیز در تایید فرار وی گفت: پاسپورت آنها مهر خورده و سوار بر پرواز ویژه نیروی هوایی شدند.

به گفته مقامات فرودگاه، این هواپیما به دلیل عدم دریافت مجوزهای لازم از مقامات مالدیو بیش از یک ساعت روی باند فرودگاه بلاتکلیف مانده بود.

پیش از این، آسوشیتدپرس به نقل از یکی از مقامات اداره مهاجرت سریلانکا گفته بود که راجاپاکسه به همراه همسر و دو محافظش با هواپیمای نیروی هوایی سریلانکا از کشور فرار و به سمت ماله حرکت کرده است. اما خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع رسمی اعلام کرد که مقامات اداره مهاجرت در فرودگاه از خروج راجاپاکسه پس از “برخورد تحقیر آمیز” با وی جلوگیری کردند.

راجاپاکسه وعده داده بود امروز چهارشنبه استعفای خود را اعلام کند و نخست وزیر نیز آمادگی خود را برای استعفا بدون مشخص کردن تاریخی برای آن اعلام کرده بود.

ده‌ها هزار نفر از سریلانکایی‌ها چند روز پس از حمله به کاخ ریاست‌جمهوری به اشغال این کاخ ادامه می‌دهند و تظاهرکنندگان تهدید کرده‌اند که اگر رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر استعفا ندهند، تا پنج‌شنبه اعتصاب عمومی خواهد داشت.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ