فراکسیون ‘مجمع فقهی روحانیون مجلس’ هم تشکیل شد

عضو هیئت رئیسه مجلس از تشکیل “مجمع فقهی روحانیون مجلس” با عضویت ۳۴ روحانی مجلس و ریاست حجت الاسلام آشتیانی نماینده قم بر این فراکسیون خبرداد.
حجت الاسلام حسین سبحانی نیا از اعلام موجودیت فراکسیون روحانیون مجلس با عنوان “مجمع فقهی روحانیون مجلس” خبر داد و گفت: در این مجمع ۳۴ نفر از روحانیون مجلس نهم حضور دارند و اولین جلسه فراکسیون با حضور این اعضا تشکیل شد.

وی با بیان اینکه در این جلسه با اتفاق آراء حجت الاسلام رضا آشتیانی به عنوان رئیس این فراکسیون انتخاب شد گفت: همچنین حجت الاسلام احمد سالک به عنوان نایب رئیس اول ، حجت الاسلام مرتضی حسینی به عنوان نایب رئیس دوم و حسین سبحانی نیا به عنوان سخنگوی این فراکسیون انتخاب شدند.

سبحانی نیا تصریح کرد: همچنین حجت الاسلام علی طاهری و حجت الاسلام علی اکبر ناصری به عنوان دبیران هیئت رئیسه این فراکسیون معرفی شدند.

سخنگوی “مجمع فقهی روحانیون مجلس” با اشاره به اهداف تشکیل این فراکسیون گفت: این فراکسیون در نظر دارد از ظرفیت روحانیون مجلس در راستای تقنین ، قانونگذاری و پیگیری فرهنگ دینی استفاده کند.

سبحانی نیا ارتباط با حوزه های علمیه و مجامع بیوت علما را از دیگر اهداف تشکیل فراکسیون “مجمع فقهی روحانیون مجلس” ذکر کرد.

/۲۷۲۱۲

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *