فروش «برق آسای» گلکسی اس ۲ سامسونگ را پیشتاز کرد

۹
اردیبهشت

فروش «برق آسای» گلکسی اس 2 سامسونگ را پیشتاز کرد

همکاران سیستم- شرکت سامسونگ با انتشار گزارش درآمدی خود در سه ماهه اول سال ۲۰۱۲ نشان داد که به بزرگترین فروشنده گوشی‌های تلفن همراه در سراسر جهان تبدیل شده است. این شرکت با ۴۰ میلیارد دلار درآمد توانسته است به استیلای ۱۴ ساله نوکیا بر بازارهای جهانی خاتمه دهد.

به گزارش وب سایت digitaltrends سامسونگ در سه ماهه اول سال جاری میلادی توانسته ۴٫۴ میلیارد دلار سود خالص به دست آورد که این رقم تقریباً دو برابر سود این شرکت در مدت مشابه سال گذشته است. سامسونگ بخش زیادی از این درآمدها را مدیون گوشی‌های گلکسی اس ۲ است که فروش آنها را «برق آسا» توصیف کرده است.

بر پایه این گزارش، شرکت سامسونگ در این دوره توانسته بیش از ۹۰ میلیون گوشی همراه بفروشد که ۴۴ میلیون آن گوشی هوشمند است. با این حال وب سایت وال استریت ژورنال ادعا کرده است که فروش بالای گوشی‌های سامسونگ مشکلاتی را که این شرکت به خاطر کاهش فروش تراشه‌های گوشی‌های همراه با آنها دست به گریبان است پنهان کرده است.

شرکت سامسونگ توانسته است با فروش ۹۰ میلیون گوشی همراه به استیلای ۱۴ ساله نوکیا بر این بازار خاتمه دهد. شرکت نوکیا چندی پیش اعلام کرده بود در سه ماهه اول سال ۲۰۱۲ بیش از ۸۳ میلیون گوشی فروخته است.

سامسونگ در حالی از موفقیت خود در فروش گلکسی اس ۲ خبر می‌دهد که تصمیم گرفته است نسل بعدی این گوشی‌ها را که گلکسی اس ۳ نامیده می شود، در چند روز آینده رونمایی کند. این شرکت برای رقابت با اپل در بازار گوشی‌های پیشرفته امید زیادی به گلکسی اس ۳ بسته است. هم اکنون شرکت اپل با گوشی‌های آیفون خود بازار گوشی‌های هوشمند پیشرفته را در تسلط خود دارد. سال گذشته اپل و سامسونگ در مجموع بیش از ۹۰ درصد از این بازار را در اختیار خود داشتند.

اخبار اخبار IT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ