فلپس در المپیک جاودانه شد

جام جم آنلاین: مایکل فلپس با کسب مدال طلای ماده ۴ در ۲۰۰ متر آزاد تیمی در رقابتهای شنای المپیک، رکورددار تعداد مدال در ادوار مختلف این بازی ها شد.

به گزارش خبرگزاری‌ها، تیم شنای آمریکا متشکل از مایکل فلپس، رایان لوکتی، کونور دویر و ریکی برنس موفق شد با ثبت زمان ۶ دقیقه و ۵۹ ثانیه و ۷۰ صدم ثانیه، طلای ماده ۴ در ۲۰۰ متر تیمی المپیک لندن را به خود اختصاص دهد.

تیم فرانسه با زمان ۷ دقیقه و ۲ ثانیه و ۷۷ صدم ثانیه در جایگاه دوم ایستاد و چین با زمان ۷ دقیقه و ۶ ثانیه و ۳۰ صدم ثانیه جایگاه سوم را کسب کرد.

این نخستین طلای فلپس در المپیک لندن محسوب می شود. این شناگر سرشناس پیش از این، دو مدال نقره المپیک لندن را از آن خود کرده بود.  او با طلای لندن پانزدهمین مدال طلایش را در المپیک کسب کرد.

به این ترتیب، تعداد مدال‌های این ورزشکار در ادوار مختلف المپیک به عدد ۱۹ رسید که از رکورد ۱۸ مدال لاریسا لاتینینا ژیمناست سابق شوروری بیشتر است. 

“لاریسا لاتینینا”، ژیمناست روس تا پیش از این ۱۸ مدال که ۹ مورد از آنها مدال طلاست، کسب کرده بود. وی در المپیک‌های ۱۹۵۶ ملبورن، ۱۹۶۰ رم و ۱۹۶۴ توکیو شرکت کرد.

فلپس در ۲۰۰ متر پروانه با ۵ صدم ثانیه کمتر از “چاد لو کلوس” از آفریقای جنوبی به مدال نقره رسید. “چاد لو کلوس” با زمان ۱:۵۲:۹۲ دقیقه به مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ دست پیدا کرد. در این ماده “کوسوکه کیتاجیما” از ژاپن به مدال برنز رسید.

فلپس دو شانس دیگر برای کسب مدال دارد. وی در ۱۰۰ متر پروانه و ۲۰۰ متر مختلط طی روزهای آینده به آب می‌زند.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *