فیلمبرداری جدیدترین ساخته اصغر فرهادی به نام « گذشته » به پایان رسید

ممتازنیوز:

252345243

فیلمبرداری جدیدترین ساخته ی اصغر فرهادی پس از سه ماه فیلمبرداری در پاریس به پایان رسید.

فیلمبرداری فیلم «گذشته» آخرین ساختۀ اصغر فرهادی دوم بهمن ماه در حومۀ پاریس به پایان رسید.

علاوه بر «برنیس بژو» (بازیگر نامزد اسکار و گلدن گلوب و برنده ی سزار با فیلم «هنرمند») و همچنین «طاهر رحیم» (برنده جایزه سزار با فیلم «پیام آور»)، بازیگران دیگری چون «علی مصفا»، «پائولین بورلت»، بازیگر بلژیکی فیلم معروف «زندگی صورتی»، «الیس آگویس»، «ژان جستین» ،«سابرینا وازانی» و«بابک کریمی» در این فیلم، مقابل دوربین محمود کلاری رفته اند.

فیلمبرداری این فیلم پس از بیش از سه ماه تمرین مداوم فرهادی با بازیگران، طبق برنامه ریزی مریم نراقی دستیار اول کارگردان و برنامه ریز در تاریخ ۱۷ مهر آغاز و دوم بهمن ماه به پایان رسید، اکنون با پایان فیلمبرداری، تدوین فیلم که چندی پس از اغاز فیلمبرداری شروع شده بود با حضور کارگردان ادامه دارد و «گذشته» پس از ترکیب صدا و آماده سازی نهایی آماده خواهد شد.

کلود لنوار هفتاد و دو ساله که سابقه طراحی صحنه سه فیلم”قرمز” ،”ابی”و”سفید” کریستف کیشلوفسکی را در کارنامه خود دارد، طراحی صحنه ” گذشته ” را انجام می دهد.

به گزارش ایسنا، فیلم «گذشته» ششمین ساخته اصغر فرهادی که این روزها توسط «ژولیت ولفلنگ» (تدوین گر اغلب آثار ژاک اودیار ) در حال تدوین است طبق اعلام تهیه کننده فیلم در ماه می (اردیبهشت ماه) همزمان در کشورهای اروپایی اکران خود را آغاز می کند.

جدیدترین ساخته ی اصغر فرهادی اخیرا در میان ۱۰ اثر برتر سینمای جهان در سال ۲۰۲۱ قرار گرفت.

وب سایت فرانسوی زبان «آلوسین» در گزارشی به پیش بینی ۱۰ فیلم برتر سال ۲۰۲۱ سینمای جهان پرداخته که یا در آستانه اکران در سال ٢٠١٣ قرار دارند یا در مرحله ساخت هستند.

در میان فیلم های حاضر در این فهرست، فیلم «گذشته»، پروژه ی جدید اصغر فرهادی در کنار آثاری چون «استاد» و «جانگوی آزاد شده» به چشم می خورد.

اصغر فرهادی با «جدایی نادر از سیمین» اسکار فیلم خارجی را گرفت.

ایسنا


اخبار ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ