قالیباف رکورددار می گردد؟

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

کریم بوذرجمهری از سال ۱۳۰۲ تا ۱۳۱۲ به مدت ۱۰ سال شهردار تهران بود . غلامحسین کرباسچی هم از بهمن ۶۸ تا اسفند ۷۷ (به مدت ۹ سال و تا تشکیل شورای اول) شهردار تهران بود و یک سال دیگر و در شهریور ۹۳ محمد باقر قالیباف نیز می تواند ۹ سال را پشت سر بگذارد.

با انتخاب محمد باقر قالیباف به شهرداری تهران که برای سومین دوره متوالی صورت پذیرفت، او  به صورت بالقوه این امکان را یافته است که به لحاظ دوران زمام داری، نه تنها رکورد غلامحسین کرباسچی را در میان شهرداران تهران  (پس از انقلاب) که رکورد تمامی شهرداران را از بدو تاسیس بلدیه بشکند.

غلامحسین کرباسچی از بهمن ۶۸ تا اسفند ۷۷  ( به مدت ۹ سال و همزمان با تشکیل شورای اول) شهردار تهران بود و یک سال دیگر و در شهریور ۹۳ محمد باقر قالیباف نیز می تواند ۹ سال را پشت سر بگذارد.

 از حیث تاریخی نیز می توان یادآور شد کریم بوذرجمهری از سال ۱۳۰۲ تا ۱۳۱۲ به مدت ۱۰ سال شهردار تهران بود و دو سال دیگر قالیباف نیز می تواند به این رکورد دست یابد.

محمد باقر قالیباف در شهریور ۱۳۸۴ و توسط شورای دوم به شهرداری تهران انتخاب شد و شورای سوم نیز در سال ۱۳۸۶ او را ابقا کرد. جالب این که ابقای او با حمایت ۴ عضو اصلاح طلب آن شورا (مسجد جامعی، نجفی، ابتکار و ساعی) صورت پذیرفت ولی در شورای چهارم اصلاح طلبان ترجیح دادند از نامزد دیگری حمایت کنند.

عمر شورای سوم استثنائا ۶ سال بود و به این خاطر قالیباف که از میانه شورای دوم شهردار شد در مجموع  ۸ سال در این مقام ماند و  با انتخاب سه باره اکنون در آغاز سال نهم شهرداری تهران قرار دارد.

کمترین دوران شهرداری تهران نیز متعلق به سید رضا زواره ای است که در سال ۱۳۵۹ و پس از استعفای محمد توسلی حجتی کمتر از یک ماه شهردار تهران بود.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ