قیمت بلیت مترو و اتوبوس در سال ۹۳

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 قیمت بلیت مترو و اتوبوس در سال 93

قیمت بلیت مترو و اتوبوس در سال ۹۳

پرشین خودرو: عضو شورای شهر تهران اعلام کرد: قیمت و معافیت انواع بلیت مترو و اتوبوس در سال ۹۳ به تصویب رسید.

به گزارش ممتازنیوز، اقبال شاکری با اشاره به جزئیات جلسه امروز شورای شهر اظهار داشت: در جلسه امروز شورای شهر قیمت انواع بلیت سالانه مترو و اتوبوس در سال ۹۳ به تصویب رسید.
این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: بر اساس تصویب شورای شهر قیمتهای سالانه کارتهای اعتباری اتوبوس به مبلغ ۵۵ هزار تومان تصویب شد که شهروندان می توانند به اندازه ۱۰۰ هزار تومان از آن استفاده کنند.
وی در ادامه افزود: همچنین قیمت بلیت سالانه مترو ۸۰ هزار تومان و با استفاده ۱۲۰ هزار تومان به تصویب رسید. همچنین کارت بلیت مشترک مترو و اتوبوس به میزان ۱۲۰ هزار تومان و با استفاده ۱۵۰ هزار تومان تصویب شد.
شاکری افزود: البته برای صدور کارتهای سالیانه، مبلغ ۵ هزار تومان از شهروندان اخذ می شود که بعدا می توانند این مبلغ را با برگرداندن کارت پس بگیرند. این کارتها قابل استفاده در وسایل حمل و نقل خصوصی ارائه شده توسط شهرداری تهران است که برای همه خطوط تاکسی و اتوبوس و مترو که دارای خرید الکترونیکی هستند، قابل استفاده است.
عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در سال آینده قرار شد که تاکسیهای شهر تهران برای استفاده شهروندان نیز به دستگاه الکترونیکی مجهز بشوند.
به گزارش مهر، وی با اشاره به تخفیفات کارتهای اعتباری مبلغ دار نیز گفت: همچنین در جلسه امروز شورای شهر میزان تخفیف کارتهای الکترونیک برای اقشار گوناگون تصویب شد که اقشاری که معافیتهای گوناگون دارند می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند. برای دانش آموزان و دانشجویان ۲۰ درصد تخفیف تعیین شده و همچنین برای خانواده های ایثارگران نیز پیشنهاد شد تا این قشر از جامعه به طور رایگان استفاده کنند.
شهرداری موظف شد تا این تسهیلات را برای شهروندان هر چه سریعتر در اختیار بگذارد.
شاکری با اشاره به مبلغ کارت بلیت الکترونیکی مبلغ دار نیز گفت: این کارتها نیز به مبالغ گوناگون است که هر چه مبلغ آن افزایش پیدا کند درصد تخفیف آن نیز مشخص می شود و این نوع کارت های الکترونیک از ۳۰ هزار تومان تا ۱۰۰ هزار تومان تعیین شده است.


پرشین خودرو |
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ