کاهش ۲۱ درصد سرقت مسلحانه در کشور

فرمانده نیروی انتظامی از کاهش ۲۱ درصدی سرقت مسلحانه در کشور طی چهار ماهه امسال نسبت به مدت مشابه در سال قبل خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران ، سردار دکتر اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت امنیتی کشور به سؤالات اعضای کمیسیون پاسخ داد.
وی با اشاره به اینکه در چهار ماهه سال جاری اغلب جرائم کاهش داشته است،تصریح کرد: سال قبل هم نسبت به ماقبل آن از کاهش چشمگیری جرائم در کشور برخوردار بودیم.

فرمانده نیروی انتظامی از کاهش ۲۱ درصدی سرقت مسلحانه در کشور طی چهار ماهه امسال نسبت به مدت مشابه در سال قبل خبر داد و گفت:در این مدت سرقت به عنف دو درصد کاهش داشته است.

 به گفته سردار احمدی مقدم طی چهار ماهه امسال،سرقت تحت پوشش ماموران انتظامی۴۲ درصد،سرقت طلافروشی ۳۲ درصد، سرقت بانک و پست بانک از ۲۱ فقره به ۱۲ فقره،سرقت مغازه ۱۱ درصد و قتل ۱۲ درصد در کشور کاهش یافته است.

فرمانده نیروی انتظامی همچنین از افزایش ۱۱ درصدی کشفیات مواد مخدر طی چهار ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال ۹۰ خبر داد و گفت:در این مدت تلفات ناشی از تصادفات ۶ درصد کاهش داشته است.

در ادامه این جلسه امیر احمد گراوند جانشین فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی گزارشی از روند انسداد و کنترل مرزها  و سردار احمد روزبهانی رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا گزارشی از وضعیت امنیت اخلاقی در کشور ارائه دادند.

اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این جلسه ضمن قدردانی از تلاش ها و اقدامات نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت جامعه، سؤالاتی را از سردار احمدی مقدم در حوزه ماموریت پلیس پرسیدند./ل


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *