کمبود برخی مواد مغذی حالت افسردگی را تشدید می کند

به گزارش ممتازنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،

کمبود برخی مواد مغذی مانند اسیدهای چرب امگا ۳ حالت افسردگی را تشدید می کند.

به گزارش گروه علمی باشگاه خبرنگاران به نقل از وب دا؛کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: عوامل تغذیه ای نقش مهمی در بروز افسردگی دارند و کسانی که دچار افسردگی هستند عمدتا تغذیه نامناسبی داشته و در معرض خطر بیشتری هستند.

فروزان صالحی افزود: هنگامی که فردی دچار افسردگی باشد،‌ سطح انرژی در وی کمتر از حد معمول است و اشتیاق و اشتها برای غذا خوردن در او از بین رفته و در نتیجه تغذیه فرد دچار اختلال می شود.

وی تصریح کرد: افرادی که بیشتر در معرض این خطرات هستند،‌ افراد مسنی هستند که تنها، زندگی می کنند و یا کسی آنها را تشویق به خوردن مواد غذایی مناسب نمی کند.

این کارشناس تغذیه با بیان این که کمبود برخی مواد مغذی مانند اسیدهای چرب امگا ۳ حالت افسردگی را تشدید می کند،‌ گفت: کمبود این مواد در رژیم غذایی می تواند افراد را مستعد افسردگی کند که غذاهای دریایی به ویژه ماهی های چرب، تخم مرغ های غنی شده با امگا ۳،‌ روغن کانولا، گردو و سویا از منابع غذایی این گروه هستند.

به گفته وی، سطح اسید فولیک در خون برخی از افراد مبتلا به افسردگی پایین است که جگر، قارچ، سبزی های برگ سبز، گوشت گاو کم چربی، سیب زمینی، آب پرتقال و لوبیا از منابع اسید فولیک هستند.

صالحی خاطرنشان کرد: عنصر روی نیز نقش مهمی در عملکرد سیستم عصبی دارد و تعادل این عنصر در بدن در پیشگیری و درمان افسردگی مؤثر است./ع۲


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ